Poniedziałek, 21 października 2019

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Prawie 750 podpisów za legalnym piciem w plenerze

22.09.2018 09:33 | 13 komentarzy | mak

Przedstawiciele stowarzyszenia Wodzisław 2.0 złożyli petycję w sprawie wyznaczenia na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki w Wodzisławiu specjalnej strefy, gdzie będzie można kulturalnie i legalnie pić pod chmurką. - Udało się zebrać 746 podpisów - podkreśla lider stowarzyszenia Kacper Biernacki.

Prawie 750 podpisów za legalnym piciem w plenerze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Stowarzyszenie Wodzisław 2.0 prowadziło zbiórkę podpisów pod petycją skierowaną do zwolenników kulturalnego picia pod chmurką na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki. - Idealnym miejscem jest teren rekreacyjny ze stolikami i grillem. Ludzie piją tam alkohol od lat. Panuje nieoficjalne przyzwolenie, straż miejska przymyka oko, choć oczywiście zdarzają się mandaty - podkreślają inicjatorzy akcji.

Petycja wraz z podpisami trafiła już do wodzisławskiego urzędu miasta. - Wraz ze stowarzyszeniem Wodzisław 2.0 złożyłem petycję w celu zmiany bezsensownego i nieprzestrzeganego prawa - podkreśla lider stowarzyszenia Kacper Biernacki, który jest jednocześnie kandydatem na prezydenta Wodzisławia. - Bardzo istotne były dla nas pozytywne reakcje na naszą akcję - dodaje.

Teraz stowarzyszenie będzie czekać na odpowiedź. Biuro Rady Miejskiej potwierdziło, że petycja wpłynęła. - To właśnie rada miejska jest organem właściwym do rozpatrzenia tej petycji. Zgodnie z ustawą z 11 lipca 2014 r. petycja ma zostać rozpatrzona nie później niż w terminie 3 miesięcy od dnia jej złożenia - informuje Anna Szweda-Piguła, rzecznik prasowy wodzisławskiego urzędu miasta.

(mak)

Ludzie:

Kacper Biernacki

Kacper Biernacki

Kandydat na urząd prezydenta miasta Wodzisław Śląski w wyborach samorządowych w 2018 r.