środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Prawie 750 podpisów za legalnym piciem pod chmurką

04.09.2018 10:22 | 15 komentarzy | mak

W poniedziałek przedstawiciele stowarzyszenia Wodzisław 2.0 złożyli petycję w sprawie wyznaczenia na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki w Wodzisławiu specjalnej strefy, gdzie będzie można kulturalnie i legalnie pić pod chmurką. - Udało się zebrać 746 podpisów. Bardziej istotne były jednak pozytywne reakcje na naszą akcję - podkreśla lider stowarzyszenia i kandydat na prezydenta Wodzisławia Kacper Biernacki.

Prawie 750 podpisów za legalnym piciem pod chmurką
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Stowarzyszenie Wodzisław 2.0 prowadziło zbiórkę podpisów pod petycją skierowaną do zwolenników kulturalnego picia pod chmurką na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki. - Idealnym miejscem jest teren rekreacyjny ze stolikami i grillem. Ludzie piją tam alkohol od lat. Panuje nieoficjalne przyzwolenie, Straż Miejska przymyka oko, choć oczywiście zdarzają się mandaty - podkreślali inicjatorzy akcji (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ).

Petycja wraz z podpisami trafiła już do wodzisławskiego urzędu miasta. - Wraz ze stowarzyszeniem Wodzisław 2.0 złożyłem petycję w celu zmiany bezsensownego i nieprzestrzeganego prawa - podkreśla lider stowarzyszenia i kandydat na prezydenta Kacper Biernacki. Przy okazji deklaruje zainteresowanym wodzisławianom pomoc w przygotowaniu innych petycji. - Jeśli chcesz zmienić coś w mieście, przyjdź - pomogę ci w tworzeniu petycji. Jako prezydent miasta chciałbym, aby petycje sporej liczby mieszkańców nie miały charakteru jedynie opiniotwórczego, ale były zobowiązaniem dla władz - dodaje.

Ludzie:

Kacper Biernacki

Kacper Biernacki

Kandydat na urząd prezydenta miasta Wodzisław Śląski w wyborach samorządowych w 2018 r.