Sobota, 5 grudnia 2020

imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

RSS

Patrol

Epidemia koronawirusa:

80-latka jechała za szybko i... dachowała [RAPORT STRAŻAKÓW]

17.09.2018 09:26 | 1 komentarz | żet

Kolizje drogowe, pożar i niebezpieczne owady, czyli weekendowy raport naszych strażaków.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do tytułowego zdarzenia doszło 14 września o godz. 15.47 na ulicy Podmiejskiej w Raciborzu (Miedonia). Kierowany przez 80-latkę samochód daewoo matiz dachował do przydrożnego rowu. Na miejscu interweniowali strażacy, ratownicy pogotowia oraz policjanci. Okazało się, że kobieta wyszła ze zdarzenia bez szwanku. Policjanci ukarali ją mandatem za niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. Wartość strat materialnych w zdarzeniu oszacowano na kwotę 4 tys. zł.

Dodajmy, że podczas całego weekend 14-16 września strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji pięć razy. 14 września udzielili również pomocy uczestnikom kolizji drogowej, do której doszło na trasie Lekartów - Cyprzanów (więcej informacji: Śpieszyli się do pracy, skończyli na dachu), a także zabezpieczyli lampę oświetlenia ulicznego zwisającą nad jezdnią ulicy Kozielskiej w Raciborzu.

W sobotę 15 września strażacy dwukrotnie usuwali gniazda niebezpiecznych owadów w Nędzy. Ugasili też pożar śmieci i desek, do którego doszło na poboczu placu Konstytucji 3 Maja w Raciborzu<plac Konstytucji 3 Maja w Raciborzu> (godz. 23.22). Przypuszczalnie ogień został zaprószony celowo przez osoby nieustalone.

Niedziela 16 września upłynęła strażakom spokojnie, natomiast w poniedziałek 17 września interweniowali już przy ul. Opawskiej w Raciborzu (godz. 1.03), gdzie również doszło do pożaru śmieci na poboczu drogi. Podobnie jak w przypadku zdarzenia z placu konstytucji, tak i tutaj przypuszczalna przyczyna pożaru to podpalenie.