Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Dni NATO w Ostrawie czyli bombowce, czołgi i myśliwce na wyciągnięcie ręki [ZAPOWIEDŹ, PROGRAM]

12.09.2018 12:00 | 0 komentarzy | żet

Bombowce, broń pancerna i przeciwlotnicza, jednostki specjalne, myśliwce, śmigłowce szturmowe - to wszystko będzie można zobaczyć już w najbliższy weekend (15 - 16 września) podczas Dni NATO w Ostrawie.

Dni NATO w Ostrawie czyli bombowce, czołgi i myśliwce na wyciągnięcie ręki [ZAPOWIEDŹ, PROGRAM]
fot. Maciej Kanik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na lotnisku Mosnov zobaczymy m.in. myśliwce F-16, Eurofighter Typhoon, F/A-18 Hornet oraz szwedzkie Gripeny, nie zabraknie amerykańskich bombowców B-52, czołgów M1 Abrams i śmigłowców szturmowych Ah-64 Apache. Czeska policja pokaże jak odbija się zakładników z autobusu porwanego przez terrorystów, a czescy i niemieccy pancerniacy w T-72 oraz Leopardach 2 pokażą co mogą zdziałać czołgi na polu walki. Kompletny program pokazów dynamicznych na tegorocznych Dniach NATO dostępny jest TUTAJ.

Osoby zmotoryzowane muszą zwrócić uwagę na specjalne znaki drogowe, wskazujące drogi dla vipów, serwisantów oraz widzów. Szczegółowe informacje na temat dojazdu samochodem dostępne są TUTAJ. Specjalne połączenia uruchomiły również Koleje Czeskie.

Wstęp na Dni NATO jest bezpłatny. Wszystkie informacje o imprezie dostępne są na stronie internetowej www.natodays.cz (dostępna polska wersja językowa).

W galerii publikujemy zdjęcia Dariusza Strojnego z ubiegłorocznej edycji imprezy (Dni Nato 2017).