Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Związkowcy są zadowoleni

11.09.2018 18:30 | 2 komentarze | ma.w

Tuż przed wakacjami doszło do ustaleń między prezydentem Lenkiem, a raciborskimi przedstawicielkami Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Oświaty Nie Będących Nauczycielami. Był to finał rozmów rozpoczętych wczesną wiosną.

Związkowcy są zadowoleni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Organizację reprezentowały Małgorzata Szablińska i Monika Krakówka. W toku rozmów, na podstawie przedstawionych przez związek zawodowy postulatów, wynegocjowano:

Zwiększenie o 36 zł płacy zasadniczej robotników gospodarczych (w raciborskich placówkach jest 155 umów) do wysokości 1 756 zł; zwiększenie płacy zasadniczej intendentów w zespołach szkolno-przedszkolnych i szkole do wysokości 1 930 zł; wprowadzenie do projektu budżetu na 2019 rok zadania pn. „Modernizacja Przedszkola nr 12 wraz z montażem windy”; ponowne powrócenie do negocjacji Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników Nie Będących Nauczycielami w styczniu 2019 r.

Zwiększenie płacy zasadniczej nastąpiło 1 września 2018 r. – Jednym z celów negocjacji było wyłączenie stażu pracy pracownika z najniższej płacy krajowej, ale potraktowanie stażu jako dodatku do płacy minimalnej. Cel został osiągnięty przez podniesienie stawki zasadniczej na 1756 zł brutto – podkreśla M. Szablińska.

(m)