Czwartek, 21 lutego 2019

imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

RSS

Na co uważać analizując oferty pracy dla opiekunek?

06.09.2018 12:30 | 0 komentarzy | (s)

Zawód opiekunki osób starszych cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Opiekunki i opiekunowie z Polski nie mogą narzekać na brak popularności, nic więc dziwnego, że również oferty pracy...

Na co uważać analizując oferty pracy dla opiekunek?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zawód opiekunki osób starszych cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Opiekunki i opiekunowie z Polski nie mogą narzekać na brak popularności, nic więc dziwnego, że również oferty pracy dla opiekunek pojawiają się coraz częściej. Na co zwracać uwagę chcąc mieć pewność, że pochodzą one od podmiotów, którym warto zaufać.

Po pierwsze – jasne warunki współpracy

Przystąpienie naszego kraju do Unii Europejskiej i otworzenie rynków pracy przez kolejne państwa członkowskie tej organizacji, miało doniosłe znaczenie dla pracowników z Polski. Podjęcie zatrudnienia nie wymagało już koneksji i dziesiątek dokumentów, nie trzeba było przy tym również obawiać się ograniczeń czasowych związanych z zatrudnieniem. Dziś opiekunki wyjeżdżające do pracy do Niemiec lub innych państw EU mogą to robić legalnie. Mogą w związku z tym liczyć również na godziwe wynagrodzenie i poszanowanie swoich praw.

Jeśli w ogłoszeniu pracodawca unika podania, na jakich warunkach odbywa się zatrudnienie, wspomina o wysokim poziomie skomplikowania i przestrzega, że załatwianie formalności może być czasochłonne – warto zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście mamy do czynienia z ofertą, która powinna nas zainteresować. Jest na tyle wiele uczciwych firm, że nie trzeba wiązać się z tymi, których zamiary nie są czytelne.

Po drugie – aktualne dane pracodawcy

Z tego samego powodu nie warto interesować się firmami, które dążą za wszelką cenę do utrzymania swojej anonimowości. Oferty pracy dla opiekunek powinny być na tyle przejrzyste, aby ich weryfikacja była procesem nie tylko szybkim, ale i odbywającym się w komfortowych warunkach. Jeśli więc firma ogranicza się jedynie do podania maila lub telefonu komórkowego do któregoś z zatrudnionych przez siebie pracowników, można podejrzewać, że nie jest podmiotem znanym ze swojego profesjonalizmu.

Po trzecie – informacje o wymaganiach

Opiekunki i opiekunowie osób starszych wykonują zbliżone prace, każde zlecenie ma jednak swoją specyfikę. Czasem ograniczają się do opieki nad seniorem, bywa jednak i tak, że dbają również o jego otoczenie. Jeśli oferta praca ma być przez nas traktowana poważnie, informacje tego typu powinny być czytelne i konkretne.

Trudno nie postawić sobie pytania o to, czy w ogóle można liczyć na takie oferty pracy dla opiekunek - ATERIMA MED jest jednak podmiotem, który jest je w stanie zaproponować. Komfort i zadowolenie zatrudnionych niezmiennie pozostaje w niej priorytetem, a trudno o osiągnięcie takiego stanu, jeśli już na etapie rekrutacji pojawiają się niejasności.

Materiał zewnętrzny