Poniedziałek, 18 lutego 2019

imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława

RSS

Dzieci poznawały zasady bezpiecznego korzystania z internetu [ZDJĘCIA]

03.08.2018 10:39 | 0 komentarzy | d

Akcja "Sieciaki na wakacjach" już na stałe wpisała się w kalendarz imprez raciborskiej biblioteki. Jej celem jest poznanie zasad bezpiecznego korzystania z internetu, wykorzystując w edukacji elementy zabawy. Organizatorami wakacyjnych spotkań z Sieciakami są Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę i Fundacja Orange.

Dzieci poznawały zasady bezpiecznego korzystania z internetu [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Scenariusz zajęć został oparty na filmie o przygodach grupy dzieci, Sieciaków - w składzie Ajpi, Netka, Spociak i Kompel. Pojawiły się również tzw. czarne charaktery, przedstawiciele Czystego Zła: Kłamacz, Kradziej, Śmieciuch i Bełkot. Perypetie Sieciaków w walce z Czystym Złem uczą jak radzić sobie z zagrożeniami, które niesie niewłaściwe wykorzystywanie internetu do zabawy.

- Towarzyszące spotkaniu zagadki i pytania konkursowe potwierdziły, że uczestnicy zajęć znają zasady bezpiecznego korzystania z komputera podłączonego do sieci – m.in. iż nie należy podawać swoich danych osobowych oraz zabezpieczyć komputer programem antywirusowym – relacjonuje Grzegorz Kawalec z MiPBP w Raciborzu.

Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał pamiątkowy dyplom, ulotki i naklejki, które będą przypominać o zdobytej wiedzy.

źródło: MiPBP w Raciborzu, opr. (d).