Poniedziałek, 18 lutego 2019

imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława

RSS

Akcja i błyskawiczna reakcja

13.07.2018 07:00 | 1 komentarz | żet

Skryty w krzaku bzu znak drogowy utrudniał życie właścicielom garaży w centrum Raciborza.

Akcja i błyskawiczna reakcja
Znak zakazujący parkowania i postoju przy ul. Leczniczej w Raciborzu przed i po interwencji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czytelnik Nowin zaproponował nam krótką wycieczkę na ulicę Leczniczą w Raciborzu, nieopodal placu Długosza i salonu meblowego. – Tuż za sklepem, po lewej stronie ulicy znajdziemy garaże. Przed garażami, w gęstwinie czarnego bzu jest ulokowany znak zakazu zatrzymywania się i postoju. Niestety znak ten jest zupełnie niewidoczny – właśnie przez ten bez. Mimo moich interwencji na policji i straży miejskiej – nic się nie zmieniło. A ja bardzo często mam kłopot z wyjazdem i wjazdem do garażu. Mój garaż jest po prostu zablokowany przez inne pojazdy, a przepisy mówią, że nie wolno parkować przed wjazdami. Proszę o interwencję, ponieważ nie wiem już, do kogo się zwrócić w tej sprawie – napisał do nas pan Artur.

Przypuszczamy, że kierowcy blokujący wyjazd z garaży nie byli karani mandatami, gdyż znak zakazujący zatrzymywania się i postoju w tym miejscu był niewidoczny. Dlatego też postanowiliśmy zwrócić się w tej sprawie nie do służb mundurowych, ale bezpośrednio do Przedsiębiorstwa Komunalnego, którego pracownicy zajmują się utrzymaniem zieleni w Raciborzu. – Zgłoszenie zostało przekazane do Urzędu Miasta. Krzewy zostaną przycięte w dniu jutrzejszym – otrzymaliśmy odpowiedź z Oddziału Zieleni Miejskiej PK w Raciborzu.

Na drugi dzień krzewy faktycznie zostały przycięte, co widać na zdjęciach. Miejmy nadzieję, że kierowcy przestaną blokować wjazd i wyjazd do garaży przy ul. Leczniczej. Jeśli jednak będą to robić nadal, muszą liczyć się z konsekwencjami, gdyż argument o niewidocznym znaku nie będzie miał już zastosowania.

(żet)