środa, 29 stycznia 2020

imieniny: Franciszka, Zdzisława, Walerego

RSS

Powiat raciborski wygrał w sądzie z ministerstwem finansów

12.07.2018 10:05 | 1 komentarz | ż

Powiat wygrał w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie sprawę dot. zwrotu ponad miliona złotych.

Powiat raciborski wygrał w sądzie z ministerstwem finansów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

10 lipca 2018 r. starosta raciborski Ryszard Winiarski wraz z mecenas Lidią Chrzan uczestniczyli w rozprawie w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie, na której zapadł wyrok uchylający decyzję Ministra Rozwoju i Finansów na mocy której powiat raciborski zobowiązany był do zwrócenia Skarbowi Państwa kwoty 494 84 zł z tytułu nienależnie uzyskanej części oświatowej subwencji ogólnej za rok 2013.

Przypomnijmy, Minister Rozwoju i Finansów decyzją z 6 listopada 2017 r. zobowiązał powiat raciborski do zwrotu nienależnie uzyskanej kwoty części subwencji oświatowej subwencji ogólnej za 2013 rok. Sprawa dotyczy odmiennej interpretacji przepisów związanych ze sposobem liczenia uczniów i wychowanków o specjalnych potrzebach edukacyjnych w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rudach.

Powiat w wymaganych terminach zapłacił Ministerstwu Finansów żądaną kwotę i jednocześnie skierował sprawę na drogę sądową. 10 lipca br. w WSA w Warszawie zapadł korzystny dla powiatu wyrok. Po otrzymaniu uzasadnienia wyroku, Ministerstwo Finansów planuje się od niego odwołać. Zatem na ostateczne rozstrzygnięcie sprawy trzeba będzie poczekać przynajmniej od 8 do 12 miesięcy.

źródło: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, opac. ż

Ludzie:

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski