Piątek, 22 lutego 2019

imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra

RSS

Kultura

Magdalena Grąziowska będzie grać w Teatrze Starym w Krakowie

09.07.2018 19:00 | 0 komentarzy | żet

Pochodzącą z Raciborza aktorkę zobaczymy na deskach słynnego Teatru Starego im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.

Magdalena Grąziowska będzie grać w Teatrze Starym w Krakowie
Magdalena Grąziowska (fot. Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Magdalena Grąziowska odchodzi z Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. - Przyznam, że opuszczam to miejsce z bólem serca i poczuciem... straty - mówi pochodząca z Raciborza aktorka na łamach portalu echodnia.eu.

Teatr Stary już w zeszłym roku chciał ściągnąć do siebie Magdalenę Grąziowską, jednakże propozycja z Krakowa spotkała się wówczas z odmową aktorki. Po roku M. Grąziowska zdecydowała się na zmianę miejsca pracy. Dyrektor kieleckiego teatru mówi wprost, że instytucji tej nie stać na najlepszych aktorów i reżyserów, nic więc dziwnego, że wybierają oni współpracę z teatrem narodowym.

Magdalena Grąziowska ma 33 lata. Urodziła się w Raciborzu. Aktorstwem zainteresowała się w wieku 14 lat. Pierwsze kroki na tym polu stawiała pod okiem Grażyny Tabor w Tetraedrze. Jest absolwentką I LO im. Jana Kasprowicza oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. W przeszłości była związana już z Teatrem Starym, a także Teatrem Bagatela. Oprócz gry w teatrze znana jest również z produkcji kinowych oraz telewizyjnych, m.in. Majki, Londyńczyków2, Barw Szczęścia, Prawa Agaty, O mnie się nie martw, Ambassady czy Mistyfikacji.