Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Zaprosili arcybiskupa i gwiazdy rocka. To będzie intensywny weekend

02.07.2018 08:12 | 0 komentarzy | mak

Sobota z wizytą arcybiskupa Wiktora Skworca i poświęceniem wsi, niedziela z dożynkami i koncertem zespołu Perfect - początek września w Nieboczowach ma być naprawdę wyjątkowy.

Zaprosili arcybiskupa i gwiazdy rocka. To będzie intensywny weekend
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Budowa obiektów użyteczności publicznej w Nieboczowach jest na finiszu (część obiektów jest już wprawdzie gotowa, jak np. Wiejski Dom Kultury z remizą, ale mamy na myśli te inwestycje, które nie zostały jeszcze zrealizowane, np. stadion czy wyspę). Wszystko ma być gotowe w sierpniu. Musi być gotowe, bo goście już zaproszeni i szykuje się dwudniowa, wielka uroczystość związana z oficjalnym otwarciem nowej wsi.

8 września nastąpi poświęcenie wsi. Jest już zarys planu. - Najpierw zostaną poświęcone obiekty świeckie - zapowiada wójt gminy Lubomia Czesław Burek. Przez wieś przejdzie uroczysty korowód. Na jego czele pojadą bryczki. Później nastąpi poświęcenie nowego kościoła. - Odbędzie się msza święta pod przewodnictwem metropolity katowickiego, arcybiskupa Wiktora Skworca - dodaje wójt.

Arcybiskup Wiktor Skworc wstępnie potwierdził, że weźmie udział w uroczystości. Otrzymał zaproszenie z rąk wójta Burka w trakcie swojego pobytu w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Wodzisławiu Śląskim-Kokoszycach. Spotkanie zaaranżował proboszcz parafii w Nieboczowach, ks. Mariusz Pacwa, który jest jednocześnie dyrektorem domu rekolekcyjnego.

Z kolei dzień później, czyli 9 września, na terenie Nieboczów odbędą się dożynki gminy Lubomia. Na początek msza święta, później tradycyjny i barwny korowód. Po części oficjalnej zaczną się występy. O godz. 16.30 na scenie zaprezentuje się zespół Duo Fenix - Dwa Fyniki. Około godz. 19.00 wystąpi grupa Eratox, reprezentant nurtu disco. O godz. 20.30 pojawi się gwiazda wieczoru, czyli legendarny na polskiej scenie muzycznej zespół Perfect.

fot. zespół Perfect/Facebok