Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Pogrzeb Henryka Zdrzałka. Znanego przedsiębiorcę pożegnał Stanisław Oślizło z Górnika Zabrze

16.06.2018 14:32 | 0 komentarzy | ma.w

Pa, tatusiu - tymi słowami żegnał zmarłego ojca wzruszony Artur Zdrzałek w kościele. Dziadka wspominała też wnuczka, mówiąc, że zapamięta go uśmiechniętego i tulącego ją w ramionach. Wierni, którzy przyszli na mszę pogrzebową wypełnili w całości świątynię na Ostrogu.

Pogrzeb Henryka Zdrzałka. Znanego przedsiębiorcę pożegnał Stanisław Oślizło z Górnika Zabrze
Zmarły Henryk Zdrzałek był właścicielem wielu placówek handlowych w Raciborzu. Na początku lat 90. miał legendarne już sklepy Roma i Manhattan oraz kantory wymiany walut. Dziś do rodziny należą m.in. Salon Basztowa i Galeria Srebrna oraz sieć salonów T-Mobile
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

A. Zdrzałek po mszy złożył obecnym podziękowania z udział w ostatniej drodze swego taty, po czym wygłosił krótką mowę nazywając zmarłego ojca również bratem, kolegą i przyjacielem. - Byłeś najwspanialszym ojcem na świecie i najwspanialszym mężem dla żony. Prowadziłeś nas przez życie, pomagałeś przetrwać trudności. Twoje słynne słowa, że po burzy zawsze wyjrzy słońce są niezniszczalne. Nigdy się nie poddawałeś - mówił syn Henryka Zdrzałka. Wspomniał jak ojciec przywiózł trzyletniego wówczas Artura do przedszkola "dużym motorem" oraz moment gdy tato kupił mu pierwszą, wymarzoną kurtkę.

- To ty tato na swoim ukochanym Górniku Zabrze przy piętnastopniowym mrozie pół roku temu wiernie kibicowałeś, mówiąc mi, że jeśli zmarzłem to mogę zaczekać na ciebie w samochodzie - opowiadał syn. Dodał, że ojciec miał tak wiele energii i ciepła, kochał mocno żonę, z którą spędził prawie 60 lat. - Żegnaj druhu, najukochańszy ojcze, mężu, dziadku. Bądź w niebie bo tylko tam jest twoje miejsce. Pa, tatusiu - zakończył.

Wśród uczestników pogrzebu znaleźli się m.in. Tadeusz Wojnar szef spółdzielni Nowoczesna; delegacja władz samorządowych - Wojciech Krzyżek i Henryk Mainusz; znani raciborscy przedsiębiorcy - Wiesław Jacheć i Grzegorz Kolasa; szef Centrum Zdrowia - Mariusz Chlebek.

Swego szwagra pożegnał mową na cmentarzu działacz, były trener i piłkarz Górnika Zabrze - Stanisław Oślizło. To on dziękował rodzinie, współpracownikom zmarłego i jego znajomy i sąsiadom z Ostroga. - Odpoczywaj po trudach i cierpieniach. Zostaniesz zawsze w naszej pamięci i modlitwach. Ludzie, których kochamy zostają z nami na zawsze, zostawiając ślady w naszych sercach - mówił S. Oślizło.

Ceremonię pogrzebową na cmenatrzu prowadził proboszcz Jerzy Hetmańczyk, mszę odprawiono w koncelebrze trzech kapłanów.

Ludzie:

Tadeusz Wojnar

Tadeusz Wojnar

samorządowiec, prezes SM Mieszkaniowa