środa, 23 stycznia 2019

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

WSTRZĄS W REGIONIE:

Uczeń "Budowlanki" z wielkim sukcesem na swoim koncie

14.06.2018 15:33 | 0 komentarzy | AgaKa

Uczeń klasy II LO w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. Bartosz Jeremiasz zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Ambasadę Brytyjską w Polsce oraz wydawnictwo Oxford University Press pod tytułem ,,Great Poles". Bartek pokonał kilkuset uczestników konkursu, którego finał odbył się w Zamku Królewskim w Warszawie dnia 9 czerwca 2018 r.

Uczeń "Budowlanki" z wielkim sukcesem na swoim koncie
Powiat Wodzisławski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Konkurs polegał na wyszukaniu i opisaniu niezwykłej osoby narodowości polskiej lub polskiego pochodzenia, która wywarła znaczący wpływ na świat lub wprowadziła nowe, inspirujące wartości, stworzyła przełomowe wynalazki, zmieniła lub wpłynęła na historię – jednym słowem stała się człowiekiem sukcesu.

Zadaniem uczestnika konkursu było wyjaśnienie i uzasadnienie, dlaczego warto tę osobę włączyć do wyróżnionej grupy wielkich Polaków.

Bartek wybrał postać Wandy Rutkiewicz – wyjątkowej polskiej himalaistki, która jako trzecia kobieta na świecie i pierwsza Polka stanęła na szczycie Mount Everest (najwyższego szczytu Ziemi- 8 848 m), a jako pierwsza kobieta i osoba narodowości polskiej na szczycie K2.

To ona stała się bohaterką eseju, który Bartek napisał w języku angielskim. Oprócz nagród rzeczowych, jakimi zostali uhonorowani zwycięzcy, dużym wyróżnieniem jest zamieszczenie eseju Bartka Jeremiasza na stronie internetowej, promującej wybitnych Polaków, a także opublikowanie go w materiałach dydaktycznych, przeznaczonych dla uczniów, którzy uczą się języka angielskiego.

Bartek napisał swoją pracę pod kierunkiem pana Andrzeja Ptaka, który był koordynatorem konkursu w ZST.