Niedziela, 21 kwietnia 2019

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Patrol

Przywiązał psa do samochodu, bo nie chciał zabrudzić auta

25.05.2018 15:59 | 6 komentarzy | acz

Psa wleczonego za samochodem spostrzegł mieszkaniec jednej z wiosek w gminie Rudziniec (powiat gliwicki). 72-letni kierowca fiata, a zarazem właściciel czworonoga tłumaczył, że w ten sposób próbował przetransportować psa do domu, gdyż zwierzę uciekło mu z podwórka, a nie chciał też zabrudzić samochodu.

Przywiązał psa do samochodu, bo nie chciał zabrudzić auta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

22 maja przed godziną 8.00 policjanci zatrzymali ujętego przez mieszkańców na gorącym uczynku sprawcę znęcania się nad zwierzęciem. 72-latka przywiązał za pomocą smyczy do klapy bagażnika fiata swojego psa, a następnie ciągnął go za autem przez około czterysta metrów. Dzięki reakcji świadka pies przeżył, doznał jednak poważnych obrażeń. Policjanci zatrzymali podejrzanego o dokonanie przestępstwa znęcania oraz powiadomili Urząd Gminy Rudzieniec, którego urzędnicy natychmiast zlecili gminnemu weterynarzowi przejęcie zwierzęcia i objęcie go leczeniem.

Policjanci z wydziału kryminalnego Komisariatu Policji w Pyskowicach w ramach prowadzonego dochodzenia ustalają teraz wszystkie okoliczności zdarzenia. Warto wiedzieć: Przepisy za uśmiercanie, zabijanie, znęcanie się nad zwierzęciem oprócz kary pozbawienia wolności przewidują zobowiązanie sprawcy do zapłaty nawiązki wynoszącej od 500 zł do nawet 100 tys. zł.