Wtorek, 25 czerwca 2019

imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta

RSS

Przedszkole będzie większe i… ekologiczne

12.05.2018 14:33 | 0 komentarzy | art

Gmina Gorzyce przygotowuje się do termomodernizacji i rozbudowy przedszkola w Rogowie. Placówka zostanie powiększona tak, by zmieściły się tu dwa dodatkowe oddziały przedszkolne. – W przyszłości powinno to zaspokoić potrzeby rodziców na miejsca w przedszkolu – mówi Daniel Jakubczyk, wójt Gorzyc.

Przedszkole będzie większe i… ekologiczne
Fot. www.pprogow.szkolnastrona.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na razie gmina ma gotową dokumentację projektową wraz z pozwoleniem na budowę. – W tym roku chcemy ogłosić przetarg. Zakładamy, że prace rozpoczną się w przyszłym roku – mówi Jakubczyk. Kosztorys wyliczony przez gminę opiewa na kwotę około 4,5 mln zł. Zostaną dobudowane dwa nowe skrzydła, w których znajdą się m.in. 2 nowe sale dla dzieci starszych z toaletami i pomieszczeniem gospodarczym. Wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa wewnętrzna oraz zewnętrzna. Ściany zewnętrzne zostaną ocieplone. Zostanie przebudowane wejście do budynku, powstaną nowe schody zewnętrzne stalowe. Wymienione zostanie pokrycie dachowe oraz rury spustowe wewnętrzne. Dach zostanie uszczelniony i docieplony. W pomieszczeniach parteru zostaną wymienione posadzki, parkiety będą wycyklinowane i polakierowane. Wyremontowane zostaną pomieszczenia kuchenne i piwniczne. Zostanie zmodernizowana instalacja centralnego ogrzewania, z wymianą na ogrzewanie gazowe w miejsce węglowego. Wymienione zostaną również instalacja elektryczna. Pojawi się alarm i wideofon. Projekt zagospodarowania terenu obejmuje wymianę powierzchni utwardzonych na nawierzchnię z kostki brukowej, likwidację istniejącej studni, wykonanie nowego placu zabaw i ogrodzenia.

Ze względu na spory zakres robót, inwestycja będzie sporym wezwaniem dla społeczności przedszkolnej. Planuje się, że najbardziej uciążliwe prace zostaną wykonane w czasie przerwy wakacyjnej, ale i tak nie jest wykluczone, że działalność placówki na czas prac budowlanych zostanie zreorganizowana, albo wręcz dzieci zostaną przeniesione do innych placówek.

(art)