środa, 21 kwietnia 2021

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Elektrownia Ostrołęka. Nie będzie odwołania Rafako od wyników przetargu

17.04.2018 08:28 | 0 komentarzy | żet

Polimex-Mostostal nie zdecydował się na odwołanie od wyników przetargu na budowę bloku energetycznego w Elektrowni Ostrołęka. Taka decyzja partnera Rafako wiąże ręce władzom raciborskiej spółki.

Elektrownia Ostrołęka. Nie będzie odwołania Rafako od wyników przetargu
Wizualizacja bloku C w Elektrowni Ostrołęka (mat. prasowe)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Naszym zdaniem zgromadziliśmy wystarczające materiały, które przekazaliśmy do Lidera Konsorcjum (Polimex-Mostostal - red.). Niestety samodzielnie nie mamy ścieżki dającej możliwość odwołania się od wyniku przetargu - mówi Agnieszka Wasilewska-Semail, prezes zarządu Rafako.

Przypomnijmy, Polimex-Mostostal i Rafako złożyły wspólną ofertę w przetargu na budowę bloku energetycznego dla spółki Elektrownia Ostrołęka. Ostatecznie zarząd tej firmy wybrał tańszą ofertę konsorcjum Alstomu - General Electric. Rafako i Polimex-Mostostal wyceniły zakres prac w Ostrołęce na kwotę 9,591 mld zł brutto, oferta Alstomu - GE opiewała na 6,02 mld zł.

- Elektrownia Ostrołęka byłaby istotnym kontraktem w portfelu Rafako, ale i bez niej pozytywnie patrzymy na przyszłość Spółki i potencjał rynków, na których działamy – komentuje Agnieszka Wasilewska-Semail.

Aktualnie portfel zamówień Rafako opiewa na 3,1 mld zł. W większości składa się nań budowa bloku w Elektrowni Jaworzno III. Władze Rafako spodziewają się podpisania w tym roku nowych kontraktów na kwotę 0,9 - 1,2 mld zł.