Czwartek, 24 stycznia 2019

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

W szkole muzycznej będzie cieplej i piękniej

16.04.2018 07:00 | 0 komentarzy | mak

Szkoła muzyczna w Wodzisławiu zostanie ocieplona. Zyska też nową, grafitową elewację oraz podświetlany napis.

W szkole muzycznej będzie cieplej i piękniej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już wkrótce ma rozpocząć się termomodernizacja Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śląskim. - Jesteśmy całkowicie przygotowani do inwestycji - zapewnia dyrektor szkoły Paweł Sobik. Słowo "przygotowani" nabiera w tym miejscu szczególnego znaczenia, bowiem uczniowie placówki intensywnie pracowali, by móc szybciej zakończyć rok szkolny. - Uczniowie odpracowali wszystkie dni czerwca. Zajęcia dydaktyczne w naszej szkole zakończą się 30 maja. To pozwoli firmie wyłonionej w przetargu rozpocząć pracę już od początku czerwca. Liczymy na to, że dzięki temu remont zostanie przeprowadzony sprawniej, a co najważniejsze - chcemy zapewnić bezpieczeństwo naszym uczniom - podkreśla dyrektor.

Prace mają potrwać około 150 dni. To oznacza, że zakończą się dopiero jesienią. Stąd plan, by nauka w dwóch pierwszych miesiącach nowego roku szkolnego odbywała się w innych placówkach na terenie miasta. - Trwają rozmowy ze szkołami, które mogłyby nas przygarnąć na czas remontu. Prawdopodobnie przeniesiemy się do dwóch szkół - mówi dyrektor Sobik.

Przetarg na termomodernizację szkoły muzycznej lada dzień ma zostać ogłoszony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Informacje o przetargu mają znaleźć się na stronie internetowej Centrum Edukacji Artystycznej, a dokładnie w Biuletynie Informacji Publicznej. Ministerstwo pozyskało na termomodernizację wodzisławskiej szkoły muzycznej środki unijne.

Budynek szkoły muzycznej doczeka się kompleksowego remontu. Ściany zewnętrzne zostaną ocieplone. Zyskają nową elewację. Wymieniona zostanie stolarka okienna, oraz cała instalacja centralnego ogrzewania i instalacja elektryczna wraz z oświetleniem. - Po remoncie szkoła będzie naprawdę piękna - zapowiada dyrektor.

Projektanci zadecydowali, że elewacja budynku będzie miała grafitowy kolor. Na frontowej ścianie znajdzie się też podświetlany napis informujący o tym, że jest to szkoła muzyczna. - Sama termomodernizacja tego nie zakłada, ale w ramach remontu będziemy się starać o przebudowę wejścia do szkoły - mówi Paweł Sobik. Obecnie wejście znajduje się z boku budynku. Po zmianach ma być z przodu budynku, widoczne dla każdego.

Dodatkowo dyrektor szkoły złożył wniosek do Ministerstwa Kultury o przyznanie środków na zagospodarowanie terenu przy szkole. Jeśli uda się pozyskać fundusze, to wymienione zostanie ogrodzenie, a parkingi przy placówce będą utwardzone. - Staramy się też o środki na nowy fortepian. To na pewno podniesie jakość kształcenia - kończy dyrektor.

(mak)