Czwartek, 17 czerwca 2021

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Kubeł na śmieci zamiast budy. Inspektorzy ochrony zwierząt z Raciborza ratują psy [ZDJĘCIA]

20.03.2018 10:24 | 1 komentarz | żet

Choroby, łańcuchy, mróz przenikający do szpiku kości - tak wygląda życie wielu psów. Ich los nie jest obojętny miłośnikom zwierząt z Raciborza. W poniedziałek 19 marca odebrali właścicielom kolejnego psa.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Inspektorzy Ogólnopolskiego Towarzysta Ochrony Zwierząt "Animals" z Raciborza reagują na zgłoszenia mieszkańców powiatu raciborskiego i odbierają psy od właścicieli, którzy nie zapewniają im odpowiednich warunków do przetrwania zimy. - Jedna sunia została dzisiaj odebrana, jutro jedziemy po pozostałe dwa psiaki - informował raciborski oddział OTOZ Animals na swoim Facebooku w poniedziałek 19 marca. Wpis opatrzono zdjęciami psów uwiązanych na łańcuchach, którym za schronienie służyły nieocieplona buda oraz... kontener na śmieci.

Odebrane właścicielom psy są poddawane diagnostyce lekarskiej, szczepione, kastrowane i sterylizowane. To wszystko kosztuje, dlatego obrońcy psów proszą o wpłaty. - Jesteśmy zmuszeni prosić Was o wsparcie, wpłacona przez Was najmniejsza kwota pomoże nam przetrwać i działać dalej. Dziękujemy - apelują inspektorzy raciborskiego OTOZ-u.

Dane do przelewu:

  • Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals
  • Inspektorat ds. Ochrony Zwierząt w Raciborzu
  • Numer Konta 80 2030 0045 1110 0000 0394 6080

źródło: OTOZ Animals Racibórz/Facebook, oprac. żet