Wtorek, 18 czerwca 2019

imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

RSS

Raciborska doczeka się porządnego remontu?

19.03.2018 07:00 | 1 komentarz | art

Wójt Gorzyce Daniel Jakubczyk zapowiada, że w przyszłym roku gmina przekaże powiatowi spore środki, po to by rozpoczął się remont drogi z Gorzyc w kierunku gminy Lubomia

Raciborska doczeka się porządnego remontu?
Kiedy będzie porządny remont ul. Raciborskiej, a nie łatanie dziur remonterem drogowym? Fot. PZD Wodzisław
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pojawiło się światełko w tunelu w sprawie przebudowy ul. Raciborskiej w gminie Gorzyce. Powiatowy Zarząd Dróg (PZD) zlecił już wykonane projektu przebudowy części tej drogi, tj. od skrzyżowania z DK 78 przy Szkole Podstawowej w Gorzycach do skrzyżowania z ul. Czyżowicką w Bełsznicy, a więc przy remizie OSP. To około 2,7 km drogi. - Zakończenie prac projektowych planowane jest w I półroczu tego roku. Wtedy też będą znane koszty realizacji inwestycji. Po ukończeniu projektu będą prowadzone rozmowy z gminą Gorzyce odnośnie zakresu oraz możliwości finansowania zadania w roku 2019 – wyjaśnia Michał Stabla z PZD.

Wójt Daniel Jakubczyk ma tymczasem nadzieję, że jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na opracowanie projektu kolejnego odcinka Raciborskiej, tj. od Bełsznicy aż do skrzyżowania z ul. Krzywą w Rogowie. Wtedy do opracowania pozostanie jeszcze trzeci odcinek, czyli z Rogowa do granicy z gminą Lubomia. - W sumie to 8 kilometrów drogi, a więc spory koszt realizacji tego zadania. Dlatego zostało ono podzielone na odcinki, żeby można było sięgać po pieniądze z różnych źródeł, kiedy już oczywiście będą gotowe projekty techniczne – wyjaśnia Daniel Jakubczyk. Jak dodaje, ma nadzieję, że w przyszłym roku uda się zrealizować przebudowę pierwszego etapu. - Jeśli do tego dojdzie, to będziemy zadowoleni – mówi wójt.

(art)