Niedziela, 22 lipca 2018

imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

RSS

Goście z Holandii w szkole dla Niesłyszących [ZDJĘCIA]

14.03.2018 15:19 | 0 komentarzy | (q)

We wtorek 13 marca do Specjalnego Ośrodku dla Słabosłyszących i Niesłyszących w Raciborzu przybyli goście z Holandii. Ośrodek we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Metodyczno Edukacyjnym Metis w Katowicach przygotował część wizyty studyjnej, która miała na celu wymianę doświadczeń w nauczaniu osób z dysfunkcją słuchu.

Goście z Holandii w szkole dla Niesłyszących [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wizyta rozpoczęła się od uroczystego powitania gości, przez dyrektor Ośrodka Agatę Tańską oraz prezentację działalności i specyfiki pracy Ośrodka. Placówka jest szkołą z 180-letnimi tradycjami wykorzystującą nowoczesne metody i techniki nauczania.

Ku zaskoczeniu Holendrów wychowankowie Ośrodka przygotowali dla nich występy artystyczne. Pokaz gry na bębnach, grupowy układ taneczny oraz śpiew zachwyciły gości, którzy nie sądzili, że osoby z wadą słuchu mogą mieć takie osiągnięcia w dziedzinie muzyki.

W dalszej części wizyty odbyły się obserwacje zajęć, na różnych poziomach edukacji – w Szkole Podstawowej, w Gimnazjum oraz w Szkołach Ponadgimnazjlanych. Zastosowane metody, techniki i formy pracy z uczniami z niepełnosprawnością słuchową odpowiadają aktualnym europejskim standardom, oraz będą wdrażane za granicą.

Podczas wizyty goście mieli okazję zapoznać się z dobrymi praktykami stosowanymi w Ośrodku dotyczącymi zapobieganiu wykluczenia osób z wadą słuchu ze środowiska słyszących, a placówka poszerzyła swoją międzynarodową współpracę o kolejnych partnerów.