Piątek, 14 grudnia 2018

imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy

RSS

Młodzi zaśpiewają piosenki Zbigniewa Wodeckiego

13.03.2018 12:55 | 0 komentarzy | mak

W piątek (23 marca) Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskih w Rydułtowach zaprasza na koncert finałowy jubileuszowego - bo organizowanego już po raz dziesiąty - festiwalu "Niezapominajka". Uczestnicy zaśpiewają najsłynniejsze piosenki Zbigniewa Wodeckiego.

Młodzi zaśpiewają piosenki Zbigniewa Wodeckiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Koncert odbędzie się o godz. 17.00 w Rydułtowskim Centrum Kultury. Wstęp wolny.

„Niezapominajkę” wymyślili dziesięć lat temu Katarzyna Konofał i Przemysław Grzybek wraz z uczniami, aby upamiętnić tych artystów scen polskich, wokalistów, autorów tekstów czy muzyki, których nie ma już wśród nas. Cel od początku jest ten sam: przybliżenie ich twórczość współczesnej młodzieży.

Znakomitą oprawę plastyczną festiwalu przygotowuje od samego początku Joanna Kowalska (scenografia) oraz Asia Żmudziak „Panda” (materiały graficzne). W tym roku festiwal nie dość, że sam obchodzący swój mały jubileusz dziesięciolecia, to wpisuje się w obchody 70-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Noblistów Polskich, popularnie zwanego obecnie od nazwy ulicy, przy której się znajduje, „Skalną”, a także w obchody 20-lecia powiatu wodzisławskiego.

W tym roku wykonawcy zaprezentują piosenki Zbigniewa Wodeckiego.

Współorganizatorami „Niezapominajki” są: Powiat Wodzisławski, Miasto Rydułtowy oraz Szkoła Muzyczna I stopnia im. Pawła Świętego w Rydułtowach.