Piątek, 30 października 2020

imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda

RSS

Patrol

Pożary, zwłoki na Ostrogu i kolizja na odrostradzie [RAPORT STRAŻAKÓW]

12.03.2018 09:14 | 0 komentarzy | żet

Podczas minionego weekendu strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji osiem razy, interweniując w Kornicach, Kuźni Raciborskiej oraz Raciborzu.

Pożary, zwłoki na Ostrogu i kolizja na odrostradzie [RAPORT STRAŻAKÓW]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rankiem 9 marca strażacy ugasili pożar butli z acetylenem przy ul. Sudeckiej w Raciborzu (godz. 6.14). W trakcie akcji gaśniczej ewakuowano 13 osób (w tym dwoje dzieci). Przez kolejną godzinę butlę chłodzono, kontrolując jej temperaturę przy użyciu kamery termowizyjnej. Po tym czasie włożono ją do zbiornika z wodą, gdzie pod nadzorem właściciela była chłodzona przez całą dobę (nazajutrz strażacy raz jeszcze skontrolowali butlę, nie stwierdzili zagrożenia, spakowali zbiornik na wodę i wrócili do bazy).

10 marca o godz. 9.27 w budynku przy ul. Grzonki w Raciborzu uruchomiła się instalacja wykrywania pożarowego. Strażacy nie potwierdzili zagrożenia, alarm uruchomił się prawdopodobnie w następstwie prowadzonych wewnątrz budynku prac remontowych. O godz. 15.02 strażacy ugasili pożar śmietnika przy ul. Rudzkiej w Raciborzu, natomiast o godz. 21.47 udali się na ulicę Raciborską w Kornicach, gdzie doszło do wycieku oleju z fiata punto. Strażacy zebrali olej przy użyciu sorbentu. Ostatnia sobotnia interwencja strażaków to ulica Reymonta w Raciborzu (godz. 23.39), gdzie z jezdni wypadł volkswagen polo. Dwoje uczestników zdarzenia nie odniosło obrażeń. Kierująca volkswagenem 19-latka została ukarana przez policję mandatem karnym za niedostosowaniem prędkości do warunków drogowych.

11 marca strażacy udali się do mieszkania przy ul. Królewskiej w Raciborzu (godz. 15.28), gdzie odnaleziono zwłoki 81-letniego mężczyzny. Podejrzewano, że przyczyną śmierci raciborzanina mogło być zatrucie czadem, jednakże wykonane przez strażaków pomiary składu powietrza nie potwierdziły obecności śmiercionośnego związku w powietrzu. Wieczorem strażacy ugasili jeszcze pożar sadzy w kominie budynku przy ul. Rudzkiej w Kuźni Raciborskiej. W trakcie akcji gaśniczej ewakuowano trzy osoby (pożarowi towarzyszyło uwalnianie się czadu).