Czwartek, 20 lutego 2020

imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira

RSS

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Nie wychodź z domu. Dziś ekstremalny smog!

04.03.2018 11:15 | 6 komentarzy | (q)

Bezwzględnie należy zrezygnować z wszelkich form aktywności, jak i wzmożonego wysiłku fizycznego na zewnątrz - ostrzega Meteo Project Racibórz.

Nie wychodź z domu. Dziś ekstremalny smog!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ostrzeżenie nr 15/2018

Zagrożenie: Ekstremalny smog

Stopień: 3

Obszar: Województwo śląskie - powiat raciborski.

Ważność: Od dnia 03.03.2018 godz. 20:00 do dnia 04.03.2018 godz. 20:00

Opis: Obserwuje się i w dalszym ciągu prognozuje wystąpienie znacznych przekroczeń dopuszczalnych średniodobowych stężeń pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu (>200 µg/m3).

Skutki: Cząstki pyłu zawieszonego w powietrzu mogą wywoływać podrażnienie błon śluzowych i zwiększone wytwarzanie śluzu. Całokształt zmian może wpływać na ogólną odporność organizmu. Powtarzalność zachorowań może doprowadzić do przewlekłego zapalenia oskrzeli lub dolegliwości sercowo-naczyniowych. W wyniku intensywnego oddziaływania cząstek mogą nasilić się dolegliwości u astmatyków, może również zwiększyć się ogólna zachorowalność, a nawet śmiertelność populacji. Długotrwałe oddziaływanie cząstek na organizm może doprowadzić do przewlekłego zapalenia oskrzeli lub skrócenia długości życia.

Rekomendacje: Ograniczaj ekspozycje na zewnątrz do minimum potrzeb lub pozostań w domu. Bezwzględnie należy zrezygnować z wszelkich form aktywności, jak i wzmożonego wysiłku fizycznego na zewnątrz.. Dzieci, osoby starsze, kobiety w ciąży, a także osoby z chorobami układu oddechowego, krążenia i skóry bezwzględnie powinny pozostać w domu. Zaleca się uważne śledzenie komunikatów.

Uwagi: Ostrzeżenie może być kontynuowane z niższym stopniem zagrożenia.

Data i czas wydania: 03.03.2018 20:00

Opracowanie: Sebastian Blokesz, synoptyk Meteo Project


Więcej informacji o pogodzie: meteoproject.info.pl oraz na profilu facebook.com/MeteoProject