środa, 23 października 2019

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Miasto przekaże środki na dodatkowe patrole policji

28.02.2018 12:27 | 1 komentarz | AgaKa

Decyzją radnych Rady Miejskiej miasto przekaże 30 tys. zł na dodatkowe służby patrolowe policji na terenie Wodzisławia Śląskiego. Cel? Zwiększenie bezpieczeństwa wodzisławian.

Miasto przekaże środki na dodatkowe patrole policji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dotacja z budżetu miasta i porozumienie zawarte z wodzisławską policją pozwolą na zwiększenie porządku publicznego i bezpieczeństwa mieszkańców na terenie Wodzisławia Śląskiego. Dzięki tej decyzji na naszych ulicach pojawi się więcej stróżów prawa, szczególnie w miejscach newralgicznych, m.in. w Galerii Karuzela, na Dworcu Autobusowym, w Parku Miejskim czy na osiedlach mieszkaniowych - mówi prezydent miasta Mieczysław Kieca.

Wśród zadań policjantów pełniących służbę patrolową można wyróżnić przede wszystkim przeciwdziałanie popełnianiu przestępstw i wykroczeń, zapobieganie zachowaniom mogącym stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa osób i mienia lub naruszającym porządek publiczny, jak również podtrzymywanie poczucia bezpieczeństwa.

Bardzo cenię sobie współpracę z Komendą Powiatową Policji. Cieszę się, że po raz kolejny w ostatnim czasie wspieramy tę jednostkę - dodaje prezydent. Środki finansowe zostaną przekazane poprzez Wojewódzki Fundusz Wsparcia Policji. Warunki przekazania zostaną ujęte w porozumieniu zawartym przez prezydenta miasta i komendanta powiatowego policji mł. insp. Jarosława Grudzińskiego.