Sobota, 8 sierpnia 2020

imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

RSS

Niesamowita wycieczka do Hydropolis

12.02.2018 13:33 | 0 komentarzy | ż

Woda to jedna z najbardziej niezwykłych substancji obecnych we wszechświecie – wiedzieliście o tym? Uczestnicy Ferii z Biblioteką dowiedzieli się, odwiedzając w minionym tygodniu wrocławskie Hydropolis, nowoczesne muzeum poświęcone tajemnicom wody, organizmom i sferom życia z nią związanych.

Niesamowita wycieczka do Hydropolis
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wycieczka była wyjątkowa także przez wzgląd na dzień w którym się odbyła – Tłusty Czwartek! Sympatyczny Rekin, maskotka Hydropolis, poczęstował uczestników pysznymi pączkami, co naładowało ich specjalnymi mocami na cały dzień.

Ile wody ma w organizmie mama, ile tata, a ile dziadek? Po jakim czasie odrastają zęby u rekina tygrysiego? Jakiego koloru jest śnieg? Która rzeka na świecie jest największa – niesie ze sobą najwięcej wody? Kto, kiedy i czym zbadał najgłębszą część oceanu? Ile kontenerów zmieści się na kontenerowcu, a ile ropy w tankowcu? No i wreszcie – skąd w ogóle woda wzięła się na Ziemi? Uczestnicy wycieczki poznali odpowiedzi na te i inne pytania, ponasto sprawdzili wnętrze batyskafu, mogli także samodzielnie korzystać z wszechobecnych ekranów przedstawiających kolejne ciekawostki dotyczące wody. Kolejny raz przypomniano im także, że można pić wodę z kranu (ale tylko zimną!), a woda oczyszczona w oczyszczalni jest czystsza niż ta, która płynie w Odrze.

źródło: MiPBP w Raciborzu, oprac. ż