Piątek, 26 kwietnia 2019

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Tęcza we mgle, czyli strażacy w teledysku [FILM]

10.02.2018 11:12 | 2 komentarze | juk

Gaszą pożary, ratują ludzi – strażacy ochotnicy od dziesiątek lat bezinteresownie niosą pomoc potrzebującym. Ci z Radlina nagrali o swej służbie... teledysk.

Tęcza we mgle, czyli strażacy w teledysku [FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Ochotnicza Straż Pożarna w Radlinie-Biertułtowach to jedna z najstarszych jednostek w powiecie wodzisławskim. W minionym roku obchodziła 125-lecie swojego istnienia. To właśnie m.in. ten jubileusz zmobilizował biertułtowskich strażaków do stworzenia piosenki, a później teledysku opowiadającego o ich pracy i o mieście, w którym działają i które w 2017 r. także świętowało swój jubileusz istnienia.

Strażacy i strażaczki

Prace nad piosenką i teledyskiem, których efekt zobaczymy już niedługo, trwały cały 2017 r. - Muzyka i słowa piosenki zostały napisane specjalnie dla nas przez grupę zaprzyjaźnionych osób - mówią strażacy Łukasz Materzok i Marcin Sacharczuk. Inspiracją do ich stworzenia była codzienna praca ochotników oraz miasto, w którym działają. Natomiast muzyka została skomponowana w nawiązaniu do popu i rocka. Jak podkreślają strażacy, zaśpiewanie piosenki pozostawili zawodowcom. - W utworze usłyszymy głosy dwójki zaprzyjaźnionych z jednostką osób, Żanety i Dawida - mówią. Dodają, że bardzo zależało im aby w piosence zaśpiewała kobieta. Z bardzo prostego powodu. W biertułtowskiej jednostce służą również strażaczki. - Straż przestała być już tylko i wyłącznie domeną mężczyzn. Chcieliśmy pokazać, że nasze dziewczyny także biorą czynny udział w interwencjach przez naszą jednostkę podejmowanych - podkreśla Marcin Sacharczuk.

Nie tylko gaszenie pożarów

– Przez wiele lat straż była postrzegana tylko przez pryzmat pożarów. A nasza działalność jest bardzo szeroka. Oczywiście jeździmy do pożarów, ale również do wypadków, katastrof budowlanych czy na pomoc zwierzętom - wymienia Łukasz Materzok. Dlatego strażacy chcą pokazać, na czym polega ich praca. Uchylają nam rąbka tajemnicy dlatego wiemy, że w teledysku będą pokazane różne interwencje w połączeniu z charakterystycznymi miejscami Radlina. W rolę aktorów wcielili się oczywiście strażacy z Biertułtów. A za filmową realizacją piosenki zajął się Bogusław Porwoł ze Studia Filmowego BP. 

Przedsięwzięcie OSP Biertułtowy zrealizowano w ramach projektu „20 lat, które zmieniło nasz świat” i powstało dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta w Radlinie.

(juk)