Piątek, 19 kwietnia 2019

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Ruszyła budowa parkingu przy tężni

01.02.2018 13:00 | 0 komentarzy | juk

Nowy parking będzie się znajdował około 200 metrów od tężni solankowej, na działce znajdującej się w pobliżu przepompowni PWiK na ul. Wypandów. Radliński urząd miasta zdecydował się na jego stworzenie, ponieważ dotychczasowych miejsc postojowych przy tężni było zbyt mało.

Ruszyła budowa parkingu przy tężni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prace budowlane nad inwestycją ruszyły 25 stycznia i mają potrwać do 30 kwietnia. - W związku z prowadzonymi w tym miejscu pracami na odcinku ul. Wypandów w okolicy przepompowni PWiK mogą pojawiać się utrudnienia w ruchu oraz wzmożony ruch samochodów ciężarowych i maszyn budowlanych - zapowiada Marek Gajda z radlińskiego urzędu. Wykonawcą inwestycji jest wyłoniona w drodze przetargu firma GEO-BUD T.B.M z Żor, która za kwotę prawie 709,5 tys. zł stworzy parking.

Nowy parking pomieści 40 stanowisk dla samochodów osobowych, 2 stanowiska dla niepełnosprawnych oraz 3 stanowiska dla busów. Nawierzchnia miejsc postojowych zostanie wykonana z ażurowych płyt betonowych. Przez otwory w płytach będzie mogła wyrosnąć trawa lub inne rośliny. Dzięki temu ten obszar będzie prezentował się bardziej estetycznie. Natomiast sam plac manewrowy parkingu zostanie wykonany z kostki betonowej. Radliński magistrat nie zapomniał również o oświetleniu tego miejsca. Przy parkingu powstaną wolnostojące, energooszczędne lampy uliczne typu LED.

(juk)