Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Patrol

Dzielnicowi na Wilchwach. Tłumaczyli, czym jest mapa zagrożeń

26.01.2018 16:48 | 0 komentarzy | acz
Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 16:53

Wodzisławscy dzielnicowi wzięli udział w obradach Rady Dzielnicy Wilchwy. Podczas spotkania omawiano problemy mieszkańców a także przedstawiono statystykę zagrożeń wynikającą z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dzielnicowi na Wilchwach. Tłumaczyli, czym jest mapa zagrożeń
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Miasto Wodzisław Śląski podzielone jest na 9 dzielnic. Na terenie wodzisławskiej dzielnicy Wilchwy znajduje się zamknięta Kopalnia Węgla Kamiennego 1 Maja oraz przylegające do niej górnicze Osiedle 1 Maja. Dzielnica ma charakter podmiejski z zabudową wielorodzinną i jednorodzinną i liczy ponad 6500 mieszkańców.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim wzięli udział w posiedzeniu rady tej dzielnicy. Oprócz policjantów tj. mł.asp. Tomasza Kowalskiego i sierż.szt. Nicoli Mazur, w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele starostwa powiatowego, Urzędu Miasta Wodzisław Śląski i mieszkańcy.

Podczas posiedzenia omówiono problemy z jakimi aktualnie borykają się mieszkańcy dzielnicy. Dla policjantów, była to także okazja do przypomnienia mieszkańcom o aplikacji "Moja Komenda", która zapewnia każdemu użytkownikowi szybki dostęp do informacji o adresach i numerach telefonów policyjnych obiektów.

Poruszając kwestię bezpieczeństwa, omówiono skalę zagrożeń na podstawie podsumowania ubiegłego roku w oparciu o Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także pokazano jak każdy obywatel może z niej korzystać informując służby o niepokojących go zdarzeniach.