Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Szykują się do przebudowy ulicy Ligonia

05.01.2018 19:00 | 0 komentarzy | art

Gmina Gorzyce przymierza się do przebudowy ul. Ligonia w Turzy Śl. Jak już informowaliśmy, gmina ma spore szanse na pozyskanie środków zewnętrznych na ten cel.

Szykują się do przebudowy ulicy Ligonia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Praktycznie dofinansowania tej inwestycji środkami budżetu państwa jest przesądzone, bo wniosek Gorzyc w sprawie przebudowy ul. Ligonia został sklasyfikowany na bardzo wysokim 5. miejscu listy wniosków o dofinansowanie z rządowego programu przebudowy dróg lokalnych. Dofinansowanie ma wynieść do 1,75 mln zł, przy czym całkowity koszt realizacji zadania gmina szacuje na kwotę około 4 mln zł.

To dużo, biorąc pod uwagę, że chodzi o odcinek drogi o długości 1,3 km. Zadanie będzie kosztowne, bo zakres prac, jakie mają zostać wykonane, jest spory. - Obejmuje przebudowę jezdni, budowę miejsc postojowych koło placówek oświatowych, chodnika, przebudowę poboczy, uzupełnienie istniejącej i budowę nowej kanalizacji deszczowej, regulację rowu, umocnienie skarp, przebudowę istniejących sieci – wylicza Daniel Jakubczyk, wójt Gorzyc.

Przede wszystkim cieszy zamiar budowy chodnika, na którego brak narzekali zwłaszcza rodzice dzieci, uczących się w turskiej szkole. - Przy ulicy znajduje się około 60 budynków, szkoła podstawowa z klasami gimnazjalnymi, przedszkole, stare przedszkole. Siedziby ma tu 10 firm – wylicza Jakubczyk.

Prace rozpoczną się najpewniej wiosną. Droga ma być gotowa do 30 listopada 2018 r. Tak się stanie, o ile nie będzie problemów z wyłonieniem zwycięzcy przetargu, a następnie z pracami budowlanymi.

(art)