Piątek, 23 lipca 2021

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Nieopodal Auchan znaleziono kota z wyrwanymi pazurami

19.12.2017 07:35 | 3 komentarze | żet

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Raciborzu poszukuje osoby, która okaleczyła kota. Ranne zwierzę znaleziono nieopodal Auchan. Uwaga, drastyczne zdjęcie!

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kot ma wyrwane pazury, obrażenia mają wskazywać,  że mógł być ciągnięty za samochodem. - Może ktoś rozpoznaje kocurka, nie jest dziki... musiał przebywać z człowiekiem, może znajdziemy tego kto to zrobił - czytamy na facebooku schroniska.

Zobacz również: Nagroda za pomoc w ujęciu zwyrodnialca, który okaleczył kota

Czy sprawą zajmują się raciborscy policjanci? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do podkom. Mirosława Szymańskiego z KPP w Raciborzu. Poinformował nas, że w grudniu do komendy nie wpłynęło zgłoszenie znęcania się nad zwierzętami. Jednocześnie rzecznik raciborskiej policji uczula mieszkańców powiatu raciborskiego na krzywdę zwierząt.

- Jeśli posiadasz informacje o nieludzkim traktowaniu zwierząt, poprzez m.in. ich torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie w niewłaściwych warunkach oraz oferowaniu do sprzedaży lub kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem to skontaktuj się z nami! Specjalnie do Twojej dyspozycji stworzyliśmy adres poczty elektronicznej: przestepstwa-gospodarcze@raciborz.ka.policja.gov.pl - apeluje podkom. M. Szymański.