Wtorek, 25 lutego 2020

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Startuje Jarmark Bożonarodzeniowy w Rybniku

04.12.2017 07:55 | 0 komentarzy | pm

Przed nami kolejna edycja Rybnickiego Bożego Narodzenia i Kolędowania. Czekają koncerty, pokazy, jarmark świąteczny, szopka bożonarodzeniowa i specjalne atrakcje dla dzieci. Na finał wspólna wigilijka oraz koncerty Antka Smykiewicza i zespołu Skaldowie. 

Startuje Jarmark Bożonarodzeniowy w Rybniku
Fot. UM Rybnik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Rybniku będzie trwał od 4 do 23 grudnia. Na płycie rybnickiego Rynku przygotowanych zostało 20 drewnianych domków, z których skorzysta 18 wystawców. Jak informują organizatorzy jarmarku będą oni reprezentować branże: - gastronomia (ciepłe posiłki, sery na ciepło, grzane wino), - rękodzieło (ceramika, zabawki, biżuteria, serwety, obrusy, przytulanki), - art. świąteczne (szopki, stroiki, ozdoby choinkowe, choinki, aniołki), - art. spożywcze (miody, słodycze, przyprawy, ciasta), - art. przemysłowe (zabawki, czapki, szaliki, kompozycje zapachowe, lampki choinkowe). – Jarmark bożonarodzeniowy od kilku lat cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Impreza organizowana jest na wzór odbywających się w wielu miastach Europy kiermaszy świątecznych. To doskonała okazja do pokazania miasta w świątecznym wystroju, zintensyfikowania życia w centrum oraz integracji mieszkańców – mówi Agnieszka Skupień, asystentka prezydenta Rybnika.

Bożonarodzeniowe drzewko rozświetli się rybnickim Rynku 9 grudnia. Uroczystego zapalenia lampek dokona dwójka małych rybniczan, która zostanie wybrana w specjalnym konkursie. – To doskonały moment na to, by odejść od codziennej rutyny i skupić się na tym, co w życiu najważniejsze – na budowaniu pozytywnych relacji, byciu razem i wspólnym przeżywaniu radości. Niewątpliwą okazją do tego jest kolejna edycja „Rybnickiego Bożego Narodzenia i Kolędowania – podkreśla prezydent Rybnika Piotr Kuczera.
W ramach jarmarku odbędzie się także specjalne spotkanie z Mikołajem, będzie śnieżna kolejka, Podczas koncertów zagrają: Celebrate Gospel z Wielkiej Brytanii, Skaldowie, Antek Smykiewicz, Gwardia Gryfa.

Atrakcji nie może zabraknąć oczywiście 6 grudnia. Tego dnia zapraszamy najmłodszych na specjalne spotkanie z Mikołajem w Halo! Rybnik. W jego trakcie dzieci przekonają się, że Mikołaj wie wszystko! Każde dziecko otrzyma słodki upominek oraz dyplom potwierdzający, że znalazło się na liście grzecznych dzieci. Wyjątkową atmosferę świąt będzie można uchwycić w magicznym zwierciadle. Każdy maluch będzie mógł zrobić sobie w nim pamiątkowe zdjęcie. 6 grudnia barbórkowo-świąteczne spotkanie z Mikołajem „Śląskie pod choinką” zaplanowano też na rybnickim rynku.

W sobotę, 9 grudnia, Rybnik zamieni się w Śnieżną Krainę. Parada śnieżnych postaci, warsztaty artystyczne, bezpłatny przejazd dla dzieci z opiekunami kolejką turystyczną, świąteczne piosenki – to tylko część z zaplanowanych atrakcji. Będzie też okazja do tego, by wysłać w niebo list do Dzieciątka za pomocą balonu. Punktualnie o godz. 17.00 na rybnickim Rynku rozświetli się choinka – uroczystego zapalenia lampek dokona dwójka małych rybniczan. W programie ponadto spektakl tańca współczesnego w kuli śnieżnej oraz koncerty: Sunny Band i Celebrate Gospel & Holy Noiz.

Finał Rybnickiego Bożego Narodzenia i Kolędowania odbędzie się w niedzielę, 17 grudnia. Spektakle, pokazy i koncerty towarzyszyć będą wspólnej wigilijce mieszkańców. Nie zabraknie życzeń, przekazania Ognia Betlejemskiego przez harcerzy Hufca Ziemi Rybnickiej i degustacji świątecznych pierników. Na deser koncerty gwiazd: Antka Smykiewicza i zespołu Skaldowie.

– Jestem przekonany, że przygotowany program pozwoli nie tylko ciekawie spędzić czas, ale też w pełni poczuć wyjątkową atmosferę świąt. Życzę wielu pozytywnych wrażeń, dzięki którym z energią wkroczymy w Nowy Rok – dodaje na zakończenie prezydent Piotr Kuczera.

PROGRAM:
6.12, godz. 10.00-17.00
Halo! Rybnik, ul. Jana III Sobieskiego 20
Lista św. Mikołaja.

Rynek. Barbórkowo-świąteczne spotkanie z Mikołajem „Śląskie pod choinką”. W programie: wystawa „O górnośląskim (i rybnickim) górnictwie krótka powieść”, konkursy, poczęstunek, występ orkiestry górniczej, fotobudka.

9.12. W ŚNIEŻNEJ KRAINIE
Plac Jana Pawła II – Rynek
godz. 15.00 Parada śnieżnych postaci

Rynek
godz. 15.00-17.00 Spotkanie z Mikołajem,
godz. 15.00-19.00 Warsztaty dla dzieci „Zrób bałwanka”,
godz. 15.00-19.00 List do Dzieciątka – stanowisko, z którego można wysyłać życzenia za pomocą balonu w niebo,
godz.15.00-19.00 Śnieżna kolejka – bezpłatny przejazd dla dzieci z opiekunami kolejką turystyczną (stacja: Muzeum w Rybniku),
godz. 15.00-17.00 Świąteczne piosenki – koncert w wykonaniu młodych artystów z zespołu „Przygoda”, w programie największe przeboje bożonarodzeniowe,
godz. 17.00 Oświetlenie choinki, wypuszczenie w niebo balonów,
godz. 17.00 Spektakl tańca współczesnego w kuli śnieżnej w wykonaniu zespołu Artis z Fundacji EDF Polska,
godz. 18.00 Koncert Celebrate Gospel – żywiołowy występ w ramach polsko-brytyjskiego projektu

17.12. (niedziela), Rynek
Z KOPYTA …
godz. 15.00-17.00 Zimowa parada Gwardia Gryfa (Plac Jana Pawła II – Rynek), spektakl „Psotne elfy” (żonglerka chorągwiami),
godz. 15.00-17.00 Pokaz zdobienia pierników wraz z degustacją,
godz. 17.00-17.30 Świąteczny koncert w wykonaniu młodych artystów inicjatywy „Słowem w twarz”,
godz. 17.30 Wigilijka z mieszkańcami, przekazanie Ognia Betlejemskiego przez Harcerzy Hufca Ziemi Rybnickiej, wspólne życzenia Prezydenta Miasta z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej „Latarnia”,
godz. 18.00 Koncert Antek Smykiewicz z zespołem,
godz. 19.00 Koncert zespołu Skaldowie - legenda polskiego rocka

4-23.12 Rynek, JARMARK BOŻONARODZENIOWY
20 stoisk handlowych, piernikowy domek, domek wiatrak (strefa gastronomiczna), mostek życzeń. Stoiska będą czynne: poniedziałek-czwartek (godz.10.00-18.00), piątek (godz. 10.00-19.00), sobota (godz. 9.00-20.00), niedziela (godz.10.00-19.00).

SZOPKA BOŻONARODZENIOWA, Plac Jana Pawła II. Oryginalna, ręcznie pleciona szopka wykonana przez Andrzeja Wrzecionkę.