Niedziela, 26 stycznia 2020

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Nikola z Wodzisławia potrzebuje wsparcia. Można pomóc w czasie jarmarku

29.11.2017 17:57 | 0 komentarzy | mak

Od 6 do 22 grudnia będzie trwał Wodzisławski Jarmark Bożonarodzeniowy. W ramach tego wydarzenia odbędzie się kiermasz, z którego całkowity dochód przeznaczony zostanie na rzecz Nikoli Gościniak, chorującej od urodzenia na rdzeniowy zanik mięśni. Nikolę będzie można wesprzeć w weekend: 15, 16 i 17 grudnia.

Nikola z Wodzisławia potrzebuje wsparcia. Można pomóc w czasie jarmarku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nikola Gościniak ma 14 lat. Jednym z jej marzeń jest dostęp do leku, który nie jest refundowany w Polsce. Koszt kuracji to kwota z kilkoma zerami. Czekając na zatwierdzenie leku, Nikola poddaje się intensywnej rehabilitacji, dzięki której wzmacnia swoje mięśnie. Zbiórka funduszy na rehabilitację 14-latki odbywa sie również za pośrednictwem portalu siepomaga.pl (kliknij TUTAJ).

Z kolei o samym kiermaszu dla Nikoli można przeczytać TUTAJ. W trakcie kiermaszu będzie można kupić dekoracje bożonarodzeniowe i nie tylko. Całkowity dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na rehabilitację Nikoli.

W organizacji kiermaszu pomagają m.in. Wodzisławska Placówka Wsparcia Dziennego "Dziupla" i Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Zainteresowani, którzy chcieliby pomóc organizatorom kiermaszu, proszeni są o kontakt z Dorotą Pająk (nr tel. 514 342 687).