Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Wicestarosta Kamiński do odwołania

15.11.2017 07:00 | 9 komentarzy | mak

Wszystko wskazuje na to, że na najbliżej sesji rady powiatu zostanie odwołany wicestarosta powiatu wodzisławskiego Grzegorz Kamiński. Samorządowiec podał się już do dymisji.

Wicestarosta Kamiński do odwołania
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rezygnacja

Kilka dni później, 9 listopada, wicestarosta Grzegorz Kamiński przerwał urlop przedkładając zwolnienie lekarskie z powodu niezdolności do pracy z powodu choroby. Jednocześnie złożył rezygnację z członkostwa w zarządzie powiatu wodzisławskiego, a co za tym idzie – z funkcji wicestarosty. – Tego samego dnia otrzymaliśmy informację od przewodniczącego Rady Powiatu Wodzisławskiego o piśmie, w którym pan Grzegorz Kamiński składa rezygnację z członkostwa w zarządzie powiatu wodzisławskiego. Powyższa informacja również została przekazana do zespołu radców prawnych starostwa, jako nowy fakt mający istotne znaczenie dla konkluzji przygotowywanej opinii prawnej. W rezultacie ostatecznej opinii radców prawnych należy się spodziewać nie wcześniej niż na początku przyszłego tygodnia. Starosta Wodzisławski stoi bowiem na stanowisku, że należy wyjaśnić wszystkie aspekty zaistniałej sprawy i podjąć konieczne decyzje, w tym - jeżeli będzie takie wskazanie prawne – także działania polegające na zgłoszeniu tej sprawy stosownym organom – zaznacza naczelnik Szymaniec.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że rezygnację Grzegorza Kamińskiego ze stanowiska wicestarosty może przyjąć wyłącznie rada powiatu wodzisławskiego. Jak się dowiedzieliśmy, rada zajmie się tematem na sesji pod koniec listopada. – Niezależnie od tego sprawa dotycząca wicestarosty Grzegorza Kamińskiego zostanie wniesiona pod obrady zarządu powiatu 15 listopada – podkreśla Józef Szymaniec.

Jak to jest z tymi udziałami?

Udało nam się porozmawiać z wicestarostą Kamińskim. Wyjaśnił, że nie umieścił informacji o posiadanych udziałach, ponieważ spółka od dłuższego czasu jest w likwidacji. Sądził więc, że nie ma takiego obowiązku. – Informacji tej nie umieściłem w treści oświadczenia majątkowego ponieważ byłem przeświadczony, że obowiązek taki nie istnieje wobec spółek w likwidacji. Uchwała o rozwiązaniu spółki i otwarciu likwidacji została podjęta 04.05.2015 r. – tłumaczy wicestarosta. Dodaje, że spółka powstała w 2013 roku, ale nie podjęła aktywnej działalności gospodarczej i nie osiągnęła żadnych dochodów. – Ja również nie uzyskałem żadnych dochodów z tytułu posiadania udziałów w 2016 roku, ani w latach poprzednich. Po otrzymaniu informacji o uwagach dotyczących oświadczenia majątkowego, podjąłem natychmiastowe działania konieczne do doprowadzenia zaistniałej sytuacji do stanu zgodnego z obowiązującym prawem. W chwili obecnej nie posiadam już żadnych udziałów w spółce, która jest w likwidacji, ani żadnych innych w spółkach prawa handlowego – podkreśla wicestarosta.

Ludzie:

Grzegorz Kamiński

Grzegorz Kamiński

Wicerastosta wodzisławski