Piątek, 18 października 2019

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

Rekordowa kwesta na budowę hospicjum w Rybniku

12.11.2017 17:00 | 0 komentarzy | pm

Do idei budowy hospicjum stacjonarnego w Rybniku udało się zaangażować rzeszę młodych ludzi.

Rekordowa kwesta na budowę hospicjum w Rybniku
Fot. mat. prasowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ponad 10 tys. zł znalazło się w puszkach Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie podczas listopadowej zbiórki na rybnickich cmentarzach. – Tegoroczna kwesta to nasz rekord! Jesteśmy ogromnie wdzięczni ludziom dobrej woli za okazany gest. Duże podziękowania dla naszych wolontariuszy i koordynatorów, bez ich zaangażowania nie byłoby tego sukcesu – mówi Katarzyna Sobik-Mika, wiceprezes Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie.
Tak duża kwota, którą udało się zebrać, ogromnie cieszy. Dodatkowo dużą radość członkom Fundacji daje to, że do idei budowy hospicjum stacjonarnego w Rybniku udało się zaangażować rzeszę młodych ludzi.
W sumie w tegorocznej akcji wzięło udział 125 wolontariuszy. Byli to uczniowie z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Szkoły Podstawowej nr 23, Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Zespołu Szkół Urszulańskich. – Podziękowania należą się również nauczycielom i pedagogom za nieocenioną pomoc podczas pierwszolistopadowej kwesty. Oczywiście, ta młodzież nie byłaby taka, gdyby nie wychowanie rodziców. To jest mocno inspirujące, że rośnie nam zaangażowane w sprawy społeczne pokolenie, któremu nie są obojętne problemy ludzi cierpiących na nieuleczalne choroby – dodaje wiceprezes.

***

Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie z siedzibą w Rybniku powstała w lipcu 2013 roku z inicjatywy lekarzy i pielęgniarek pracujących w medycznym hospicjum domowym. Jej misją jest niesienie pomocy chorym i ich rodzinom oraz wspieranie postaw wolontaryjnych w środowisku lokalnym. Fundacja oprócz działań na rzecz opieki paliatywnej i hospicyjnej realizuje szereg zadań społecznych, edukacyjnych i profilaktycznych. W 2016 roku Zarząd Fundacji rozpoczął starania zmierzające do wybudowania w Rybniku Hospicjum Stacjonarnego. Od marca 2015 r. Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego.