Wtorek, 20 sierpnia 2019

imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela

RSS

10 tysięcy rekompensaty za deputat. Kiedy wypłaty?

08.11.2017 08:10 | 123 komentarze | mak

Wiele osób, które liczą na otrzymanie 10 tys. zł. rekompensaty za deputat węglowy, złożyło już wniosek. Pytają co dalej? W jaki sposób dowiedzą się, czy pieniądze zostały im przyznane czy nie?

10 tysięcy rekompensaty za deputat. Kiedy wypłaty?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do naszej redakcji wpłynęła kolejna wiadomość dotycząca rekompensat za deputat. - Czytałam, że niektórzy emeryci martwili się tym, że nie wydawano potwierdzenia złożenia wniosku. A czy była gdzieś informacja, czy będą wysyłane jakieś listy z informacją o tym, czy owa rekompensata została przyznana czy też nie? - napisała do nas czytelniczka. - Wiadomo też, że pieniądze wypłacane będą do końca roku, ale kiedy nastąpią pierwsze wypłaty i jak będą one wyglądać? Chodzi o to według jakiego klucza? Według nazwisk, kopalni itd? Bo jakby nie patrzeć nikt nie raczył o tym emerytów poinformować - dodała.

Okazuje się, że w przypadku przyznania rekompensaty pieniądze zostaną po prostu przesłane na wskazane we wniosku konto bankowe lub przekazem pocztowym na wskazany adres. Nie będzie żadnej innej informacji. - Informacje otrzymają jedynie osoby, którym z różnych przyczyn odmówi się przyznania rekompensaty. Takie osoby będą miały 14 dni na odwołanie się do sądu pracy i ubezpieczeń społecznych - wyjaśnia Witold Jajszczok, rzecznik prasowy Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

Nie ma też wskazanego konkretnego terminu, od którego rozpocznie się wypłata pieniędzy. - Ustawa nie wskazuje terminu w jakim ma się rozpocząć wypłata rekompensat. Ustawa mówi jedynie, że proces wypłacania rekompensat musi być przeprowadzony w 2017 roku - dodaje rzecznik SRK.

Przypomnijmy, że termin składania wniosków o rekompensaty upływa 18 listopada.