Wtorek, 15 października 2019

imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana

RSS

Biało wszędzie... droga przypomina lotnisko

04.11.2017 07:00 | 0 komentarzy | ma.w

Podróżująca ulicą Samborowicką radna Brygida Abrahamczyk narzeka, że po opadach śniegu trasa ta znika w puszystej bieli.

Biało wszędzie... droga przypomina lotnisko
Brygidę Abrahamczyk, radną powiatową z Krzanowic, niepokoi stan drogi biegnącej od Samborowic. Zimą zmienia się w "lotnisko".
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zbliżający się sezon odśnieżania dróg skłonił radnych powiatu do rozmowy z szefową zarządu dróg podległych starostwu. Brygida Abrahamczyk, która zasiada w zarządzie powiatu, zwróciła się do dyrektor Moniki Mużelak z prośbą o ustawienie słupków na Samborowickiej. Takie słupki wytyczałyby trasę po zaśnieżonej drodze, bo tej zdaniem Abrahamczyk, nie widać po intensywnych opadach.

– Wszędzie robi się biało. Droga przypomina lotnisko, bo nie ma przy niej drzew i krzewów. Są tam przecież głębokie rowy i łatwo wypaść ze śliskiej trasy – opowiadała radna bazując na zeszłorocznych doświadczeniach. Nawiązała przy okazji do wniosków kierowanych do Powiatowego Zarządu Dróg przez radę Krzanowic. Jej przewodniczący Jan Długosz apelował o regularną wycinkę traw zarastających pobocze. Abrahamczyk stwierdziła, że te zielone haszcze pomogły jej w przemieszczaniu się po drodze, bo niejako wyznaczały jej granice.

Dyrektor Mużelak przyznała, że PZD „tyczkuje” zaśnieżone trasy, ale dotąd nie miała próśb o takie operacje w rejonie Samborowickiej.

(ma.w)

Ludzie:

Brygida Abrahamczyk

Brygida Abrahamczyk

Radna Powiatu Raciborskiego.

Jan Długosz

Jan Długosz

Radny gminy Krzanowice