Wtorek, 18 grudnia 2018

imieniny: Gracjana, Bogusława, Laurencji

RSS

Polonistka z prestiżowym odznaczeniem

18.10.2017 07:00 | 2 komentarze | juk

Teresa Wowra od 35 lat uczy języka polskiego w radlińskiej Sportowej Szkole Podstawowej nr 2. Zostanie odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej, najwyższym odznaczeniem przyznawanym przez ministra edukacji.

Polonistka z prestiżowym odznaczeniem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- W ubiegłym roku za namową poprzedniej dyrektor SP 2, pani Beaty Klimy, przygotowałam wniosek, który należało złożyć, aby ubiegać się o to odznaczenie - wyjaśnia polonistka. Do wniosku dołączone zostało uzasadnienie, przedstawiające powody, dla których nauczycielka powinna odznaczenie otrzymać. - W moim przypadku były to przede wszystkim wysokie wyniki egzaminów gimnazjalnych moich uczniów, wielu laureatów różnych konkursów, w tym laureatka konkursu przedmiotowego z języka polskiego oraz przygotowywanie i koordynowanie projektów unijnych - wymienia swoje osiągnięcia Teresa Wowra.

– Nie do końca spodziewałam się otrzymania tej nagrody. Muszę przyznać, że trochę o niej zapomniałam. Kiedy kilka dni temu przeglądałam pocztę elektroniczną, dostałam maila z informacją o przyznaniu odznaczenia. Byłam bardzo mile zaskoczona tą wiadomością - mówi Wowra.

Nauczycielka medal otrzyma 17 października podczas specjalnej uroczystości w Katowicach. - Robię to, co lubię. Praca w szkole jest pewnym spełnieniem moich marzeń, ponieważ zawsze chciałam być nauczycielem. Uczenie sprawia mi olbrzymią satysfakcję - puentuje Teresa Wowra.

(juk)