Poniedziałek, 22 kwietnia 2019

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Uzależnić należy się tylko od sportu

13.10.2017 07:56 | 0 komentarzy | eos

Wspólne ćwiczenia, pokazy jujitsu, a także prelekcja na temat szkodliwości narkotyków, dopalaczy oraz alkoholu – to tematy spotkania jakie dla dzieci Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Łańcach zorganizował naczelnik OSP Rafał Święty.

Uzależnić należy się tylko od sportu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zaproszenie przyjęli zaś trener Klubu Brazylijskiego Ju-jitsu „Łamator” w Raciborzu Tomasz Jabłonka, reprezentujący firmę „Life” Ratownictwo Medyczne Mariusz Cichoń oraz młody zawodnik klubu jujitsu Filip Beska.

– Chcemy dzieciom przekazać co to jest uzależnienie, jak się go wystrzegać oraz że jedyną rzeczą od jakiej powinni się uzależnić jest sport. I do tego sportu chcemy ich zachęcić – przedstawił cel spotkania Tomasz Jabłonka.

Wyjaśnił też, że podobne pokazy prowadzone są w Klubie „Łamator”. – Dziś ciężko młodzież zachęcić do sportu, jest wiele innych atrakcji, a sport wymaga ogromnego poświęcenia i systematyczności. Nie każdy potrafi temu sprostać. Jeśli ktoś jednak chciałby zachęcamy, otwieramy drogę i pomagamy, żeby młody człowiek mógł osiągnąć sukces sportowy – przyznał trener. Obecnie w klubie jest ok. 50 dzieci i tyle samo osób w grupie dorosłych. Część ćwiczy rekreacyjnie, dla zdrowia, a część zawodniczo.

Gościem łanieckiej MDP był 13-letni Filip Beska, który jujitsu i zapasy ćwiczy od trzech lat. – W trzeciej klasie chciałem uprawiać sport, poszedłem do klubu, pojechałem na pierwsze zawody i od tego się zaczęło. Jeśli dobrze się przyłożyć to można mieć sukcesy w nauce i w sporcie – przyznaje młody zawodnik „Łamatora”. Ostatni jego wyczyn to 7. miejsce podczas Pucharu Świata w Czarnogórze. Na spotkanie do Łańc przywiózł swoje medale i puchary, aby rówieśnikom pokazać, że ćwicząc można nie tylko uzyskać świetną sprawność, ale satysfakcję z pracy na treningach.