Czwartek, 25 kwietnia 2019

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

Teatr Szydełko zawalczy o prestiżowy Puchar Uśmiechu

12.10.2017 17:30 | 1 komentarz | kama

Dziecięcy Teatr Szydełko działający w ramach Armatorskiego Ruchu Artystycznego ARA w Wodzisławskim Centrum Kultury, jako jeden z trzech polskich teatrów, zakwalifikował się do udziału w 34. Pucharze Uśmiechu - Festiwalu Teatrów Dziecięcych z udziałem zespołów polonijnych w Krośnie. To międzynarodowe wydarzenie odbędzie się w dniach 19-21 października.

Teatr Szydełko zawalczy o prestiżowy Puchar Uśmiechu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do finału zakwalifikowało się osiem teatrów: trzy z Polski, trzy z Ukrainy oraz dwa z Republiki Czeskiej. Teatr Szydełko zaprezentuje swój najnowszy spektakl pt. „Plastusiowy pamiętnik”, którego premiera odbyła się w kwietniu br. w Wodzisławskim Centrum Kultury. Spektakl podoba się zarówno małym jak i dorosłym widzom. Ma już na koncie jedną, cenną nagrodę – drugie miejsce na V Rybnickim Festiwalu Teatrów Dziecięcych „Przestrzeń Wyobraźni”.

- To duże wyróżnienie dla Wodzisławskiego Centrum Kultury, że nasi młodzi aktorzy zaprezentują się na międzynarodowym festiwalu. Serdecznie im gratuluję, życzę sukcesu i trzymam kciuki za Szydełko. Jestem pewien, że świetnie się zaprezentują – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

„Puchar Uśmiechu” jest ważnym i popularnym festiwalem teatrów dziecięcych w Polsce. Posiada również międzynarodowy charakter, co znacznie podnosi jego rangę. Do konkursu zgłosiło się kilkanaście spektakli, z którego komisja wybrała osiem na podstawie nadesłanych nagrań DVD. Festiwal jest miejscem spotkań teatrów żywego planu, który niezmiennie od 36 lat realizuje ideę integracji dzieci, a nadrzędnym celem jest możliwość wymiany doświadczeń artystycznych, rozpoznanie tendencji i przeobrażeń w tej dziedzinie sztuki oraz dyskusja i praktyka warsztatowa.

Dziecięcy Teatr Szydełko powstał w 2012 roku w Wodzisławskim Centrum Kultury. Ma na swoim koncie 4 spektakle: "Bajka o dwóch królestwach", "Król Maciuś I", "Ludzie i anioły" i "Plastusiowy pamiętnik". Instruktorem grupy jest Dorota Krawczyk. Obecnie w teatrze gra 19 mały aktorów w wieku od 7 do 12 lat. Nabór odbywa się co roku we wrześniu.

/Materiały prasowe/