Niedziela, 22 lipca 2018

imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

RSS

Miasto w sprawie cyrku: pokazy tresury dzikich zwierząt jest niestosowne

12.10.2017 12:23 | 0 komentarzy | (q)

W odpowiedzi na list otwarty Związku Pracodawców Cyrku i Rozrywki, Miasto informuje, że podtrzymuje podjętą we wrześniu decyzję o nałożeniu obowiązku złożenia stosownego oświadczenia na podmioty zainteresowane dzierżawą miejskich terenów pod lokalizację cyrku z udziałem dzikich zwierząt.

Miasto w sprawie cyrku: pokazy tresury dzikich zwierząt jest niestosowne
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ramach swojej oferty terenów przeznaczonych do dzierżawy, Gmina Racibórz udostępnia grunt na Ostrogu w rejonie ulic Rudzkiej, Armii Krajowej i Karola pod lokalizację cyrków i wesołych miasteczek. Warunkiem dzierżawy tego terenu jest złożenie wniosku wraz z załącznikami, w tym m. in.:

  • orzeczenie techniczne urządzeń i elementów konstrukcji – w przypadku lunaparków i wesołych miasteczek;
  • oświadczenie wnioskodawcy, że w programie artystycznym nie przewiduje występów z udziałem zwierząt – w przypadku cyrków.

Prezydent Raciborza podziela stanowisko dużej części mieszkańców (wyrażone w petycji z dnia 5.10, pod którą podpisy złożyło 358 osób), że reklamowanie i organizowanie pokazów tresury dzikich zwierząt na miejskich terenach jest niestosowne. Nie zamierza jednak wydawać zarządzeń w tym zakresie. Rozwiązanie przyjęte przez Miasto Racibórz pozwala na jednoczesne poszanowanie prawa do swobody prowadzenia działalności gospodarczej i uwzględnienie głosu społecznego.