Sobota, 8 sierpnia 2020

imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

RSS

W Warszawie o szpitalu. Będzie szansa na nowy sprzęt?

15.09.2017 07:25 | 1 komentarz | mak

Jest reakcja na apel wodzisławskiego starostwa, że szpital w Wodzisławiu i w Rydułtowach potrzebuje pomocy. Poseł Krzysztof Sitarski (Kukiz'15) zorganizował w Warszawie spotkanie dyrektor szpitala Doroty Kowalskiej z wiceminister zdrowia, Józefą Szczurek-Żelazko.

W Warszawie o szpitalu. Będzie szansa na nowy sprzęt?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie odbyło się 14 września (z tego powodu dyrektor Dorota Kowalska nie mogła uczestniczyć w sesji rady miasta w Rydułtowach, która była poświęcona m.in. tematowi szpitala; w Rydułtowach był zastępca).

 - Staramy się o wsparcie dla szpitala. Na spotkaniu z panią wiceminister omawialiśmy możliwość doposażenia i zakupu nowego sprzętu medycznego dla PPZOZ w Wodzisławiu i Rydułtowach. W tym dla rydułtowskiej pediatrii, która jest bardzo ważna. Rozmawialiśmy także o możliwościach rozwoju i pozyskania środków finansowych przy wsparciu ministerstwa - informuje poseł Krzysztof Sitarski.

Szczegóły w zakresie potrzeb sprzętowych przedstawiła dyrektor szpitala, Dorota Kowalska. - Chodzi przede wszystkim o Centrum Leczenia Wieku Podeszłego, rozwój naszej pediatrii oraz dosprzętowienie w zakresie nowych procedur endoskopowych wykonywanych w ramach chirurgii - wylicza pani dyrektor. Dodaje, że rozmowa dotyczyła również możliwości finansowania planowanych działań szpitala, w tym działań restrukturyzacyjnych, ze środków ministerstwa.

W czasie spotkania został poruszony również temat wysokości ryczałtu dla szpitala. - Tematów było bardzo dużo. Jako szpitale jesteśmy w fazie ogromnych zmian systemowych związanych z tzw. "siecią szpitali". Czekamy na rozporządzenia wykonawcze, które mają się niebawem ukazać. Wtedy będziemy mogli w szczegółach mówić o tym, w jaki sposób świadczenia będą finansowane - dodaje.

Dyrektor szpitala Dorota Kowalska ma nadzieję, że spotkanie będzie owocne. - Pani wiceminister zadeklarowała, że szczegółowo rozezna sytuację naszego szpitala. Ma dojść do kolejnych spotkań. Na pewno będziemy się kontaktować - mówi nam dyrektor Dorota Kowalska. Następna rozmowa ma nastąpić pod koniec września.