Poniedziałek, 21 maja 2018

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

RSS

Budżet obywatelski 2018 w Rybniku. Przedstawiamy szczegóły głosowania

14.09.2017 08:12 | 1 komentarz | pm

Od 18 do 22 września mieszkańcy Rybnika będą wybierali projekty, które zostaną zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego w 2018 roku. 

Budżet obywatelski 2018 w Rybniku. Przedstawiamy szczegóły głosowania
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące tegorocznego głosowania na projekty związane z budżetem obywatelskim.

1. W głosowaniu mogą wziąć udział mieszkańcy Rybnika, którzy w dniu głosowania mają ukończone 16 lat.

2. Każdy głosujący ma prawo do oddania dwóch głosów: jednego głosu na projekt ogólnomiejski i jednego głosu na projekt lokalny, bez względu na dzielnicę zamieszkania.

3. Głosowanie odbędzie w dniach 18-22 września br.

4. Głosowanie odbywa się poprzez wybór jednej z poniższych form: 1) pisemnie, na karcie do głosowania, wrzucając kartę do głosowania do urn, znajdujących się w 27 wyznaczonych miejscach: - w placówkach oświatowych codziennie do godz. 18.00, - w Urzędzie Miasta Rybnika, przy ul. Bolesława Chrobrego 2 lub przy ul. Rzecznej w godzinach pracy urzędu (w pon., wt., i śr. w godz. 7.30-15.30, w czw. w godz. 7.30 do 18.00, w pt. w godz. 7.30-13.00), - w Punkcie Informacji Miejskiej halo! Rybnik w godzinach 10.00-19.00; lub 2) za pośrednictwem internetu od 18 do 22 września br. zgodnie z poniższymi wskazówkami:

• uwaga: żeby zagłosować elektronicznie, głosujący musi mieć swój adres poczty elektronicznej. Ten sam adres email może posłużyć do wypełnienia maksymalnie trzech kart do głosowania, tzn. z jednego adresu email będą mogły zagłosować co najwyżej trzy osoby, np. jeden członek rodziny może wypełnić swoją ankietę i ankietę swoim rodzicom czy dziadkom.

• krok nr 1.: głosujący wchodzi na stronę internetową https://oskar.rybnik.eu/strona-glowna do zakładki Budżet obywatelski/głosowanie, w okienku „adres email” wpisuje adres email, i następnie klika „wyślij”. Po kliknięciu „wyślij”, pojawi się komunikat: „Na adres email xx został wysłany odnośnik do formularza”.

• krok nr 2.: głosujący loguje się do swojej poczty elektronicznej i odbiera wiadomość. W treści otrzymanej wiadomości zostanie podany link aktywacyjny, na który należy kliknąć, lub który należy przekopiować do przeglądarki, aby móc wypełnić kartę do głosowania.

• krok nr 3.: po kliknięciu w link aktywacyjny lub po jego przekopiowaniu do przeglądarki, Głosujący przystępuje do wypełnienia karty do głosowania:

1. wybiera projekt lokalny: najpierw wybiera dzielnicę, z której wybierze projekt, na który odda swój głos lub klika „nie głosuję na projekt lokalny”,

2. wybiera projekt ogólnomiejski lub klika „nie głosuję na projekt ogólnomiejski”

3. zaznacza: - ukończyłem/łam 16 lat, - jestem mieszkańcem/mieszkanką Rybnika, - dane, które zawarłem/łam w karcie do głosowania są zgodne z prawdą, - zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz.U. z 2016 r. poz. 922) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb budżetu obywatelskiego Miasta Rybnika.

4. podaje numer PESEL i klika „wyślij”.

5. Po wysłaniu ankiety pojawi się komunikat „dziękujemy za wypełnienie ankiety”.

Dodatkowe informacje:

1. w przypadku chęci wypełnienia po raz czwarty karty do głosowania, przy użyciu tego samego adresu email, pojaw się komunikat: „dla adresu mail xxx wysłano maksymalną liczbę formularzy”.

2. w przypadku nieprawidłowości przy elektronicznym wypełnianiu karty do głosowania, mogą pojawić się następujące komunikaty: • nie wypełniono pola, • zaznacz wszystkie pola, • nie ukończone 16 lat, • niedozwolony znak, • niepoprawny numer pesel, • informacja o wpisaniu 11cyfr.

Więcej o Budżecie obywatelskim 2018 TUTAJ.