Czwartek, 23 maja 2019

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

SYTUACJA HYDROLOGICZNA:

Dwa nowe autobusy na drogach powiatu. Jazda próbna na 5+

13.09.2017 14:38 | 2 komentarze | mak

W środę, 13 września, odbyła się uroczystość symbolicznego przekazania PKS Racibórz dwóch nowoczesnych autobusów, które już w ten sam dzień wyjechały w trasę na liniach organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. Wcześniej jazdę testową odbyli włodarze, w tym dwóch starostów: wodzisławski i raciborski.

Dwa nowe autobusy na drogach powiatu. Jazda próbna na 5+
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowe wozy to autobusy czeskiej marki SOR CN12. Są niskopodłogowe, posiadają specjalną rampę oraz miejsce wydzielone dla wózków, dzięki czemu ułatwią podróż osobom niepełnosprawnym oraz rodzicom z dziećmi. Wyposażone są także w klimatyzację i - co najważniejsze - ich silniki spełniają najostrzejsze normy emisji spalin Euro 6. Na 100 km pojazdy spalają ok. 23 l paliwa. - W piątek autobusy wyjechały z fabryki - usłyszeliśmy.

Kluczyki do nowych autobusów oraz dowody rejestracyjne prezesowi PKS Racibórz Damianowi Knurze wręczyli starosta wodzisławski Ireneusz Serwotka, starosta raciborski Ryszard Winiarski oraz członek zarządu powiatu wodzisławskiego Leszek Bizoń. - Do dwóch zakupionych w tym roku nowych autobusów dołączyły dziś kolejne dwa nowe. Dzięki temu pasażerowie powiatu wodzisławskiego mogą podróżować coraz bardziej komfortowo. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że potrzeb jest dużo więcej, ale cieszymy się, że akcja wymiany taboru posuwa się do przodu - podkreślił starosta wodzisławski Ireneusz Serwotka. Dodał, że autobusy dostarczono nawet wcześniej, niż zakładał harmonogram. - To dzięki dobrej kondycji i wiarygodności PKS Racibórz - chwalił Ireneusz Serwotka.

Co istotne, są plany, by i w przyszłym roku na drogach powiatu wodzisławskiego pojawiły się nowe autobusy.

Po przekazaniu kluczyków samorządowcy wspólnie wzięli udział w pierwszej podróży autobusów po drogach Wodzisławia Śl.

Koszt dwóch nowych pojazdów wyniósł ok. 1,5 ml zł i został sfinansowany wspólnie przez powiat wodzisławski oraz gminy uczestniczące w organizacji powiatowych przewozów pasażerskich.

Ludzie:

Ireneusz  Serwotka

Ireneusz Serwotka

Były Starosta Wodzisławski