Piątek, 25 maja 2018

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

Wiesława Kiermaszek-Lamla ze Złotym Wawrzynem

11.08.2017 16:04 | 0 komentarzy | (q)

W czwartek 10 sierpnia przyznano prestiżową wodzisławską nagrodę Złotego Wawrzyna.

Wiesława Kiermaszek-Lamla ze Złotym Wawrzynem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uroczystości obchodów Dnia Świętego Wawrzyńca, patrona miasta Wodzisław Śl. rozpoczęły się mszą świętą o godzinie 18:00 w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas mszy wręczony został Złoty Wawrzyniec. Nagroda ta, jak co roku trafiła do osoby wyjątkowej zarówno dla mieszkańców, jak i dla całego miasta.

Tegoroczną laureatką została Wiesława Kiermaszekl-Lamla, prezes fundacji "Wspólnota Dobrej Woli", wspierającej Wodzisławski Ośrodek Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży, samorządowiec i kobieta o wielkim sercu. Nagrodę wręczył prezydent miasta Mieczysław Kieca. - To dla mnie wielkie wyróżnienie, byłam bardzo zaskoczona uznaniem i bardzo wzruszona. To coś niesamowitego - mówiła laureatka. - Traktuję tą nagrodę jako wyróżnienie nie tylko dla mnie, ale i dla osób, z którymi mi dane było współpracować. Osób pełnych chęci, życzliwości i dobroci – dodała. W swoim przemówieniu pani Wiesława podziękowała swoim współpracownikom, podkreślając, że to oni mobilizowali ją do dalszej pracy.

- Laureat tej prestiżowej nagrody musi łączyć w sobie bardzo wiele cech. Na pewno wszyscy nasi laureaci to osoby kochające ludzi. To osoby, które umiejętności, jakie posiadają, potrafią przekierować na potrzeby innych, nie tylko mieszkańców Wodzisławia Śląskiego, ale w znacznie szerszym znaczeniu. I taką osobą jest tegoroczna laureatka pani Wiesława - mówił prezydent Mieczysław Kieca. Po uroczystej mszy świętej odbyła się procesja pod figurę Św. Wawrzyńca, znajdującą się na rynku.

Historia nagrody Złotego Wawrzyna sięga 2012 r., wtedy poznaliśmy jej pierwszych laureatów: dr Józefa Musioła oraz prof. Eugeniusza Gatnara. Wniosek o nadanie nagrody mogą składać: przewodniczący Rady Miejskiej, komisje rady, prezydent, organizacje pozarządowe z siedzibą w Wodzisławiu oraz grupa co najmniej 100 mieszkańców. Ostatecznie wszystkie wnioski zostają rozpatrzone przez kapitułę nagrody, która przedstawia kandydatów do nagrody prezydentowi. Każda osoba uhonorowana "Złotym Wawrzynem" otrzymuje dyplom, statuetkę oraz znaczek metalowy.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku laureatką została prof. Ewa Mrukwa-Kominek, autorka lub współautorka blisko 200 prac naukowych, od 1988 r. związana ze śląską okulistyką.

Martyna Polok

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.