środa, 3 marca 2021

imieniny: Maryny, Kunegundy, Pakosława

RSS

Patrol

Tragedia w Bełsznicy. Mężczyzna zmiażdżony przez ciężarówkę

26.07.2017 09:22 | 0 komentarzy | acz
Ostatnia aktualizacja: 26.07.2017 09:31

TEKST AKTUALIZOWANY

Makabryczny wypadek przy ulicy Krótkiej w Bełsznicy. Nie żyje mężczyzna, który najprawdopodbniej chciał naprawić ciężarówkę.

Tragedia w Bełsznicy. Mężczyzna zmiażdżony przez ciężarówkę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło we wtorek, 25 lipca. Około godziny 16.00 wodzisławska straż pożarna otrzymała zgłoszenie o wypadku w Bełsznicy. Wynikało z niego, że mężczyzna miał zostać ranny podczas prac naprawczych przy ciężarówce.

Po dojeździe na miejsce okazało się, że 65-letni mężczyzna został przyciśnięty przez skrzynię ładunkową w ciężarówce. - Poszkodowany znajdował się pomiędzy skrzynią ładunkową, a ramą nośną pojazdu - mówi Jacek Filas, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Wodzisławiu.

Ciężarówka załadowana była gruzem. - W pojeździe tym skrzynia ładunkowa podnosiła się, co umożliwiało wysypywanie ładunku. Mężczyzna wszedł pod skrzynię i być może dokonywał jakiejś naprawy. Podczas tej czynności załadowana gruzem skrzynia opadła i przycisnęła 65-latka do ramy - mówi strażak. Obrażenia mężczyzny były bardzo poważne. Lekarz pogotowia stwierdził zgon. Okoliczności tragedii wyjaśnia policja.

(acz)


AKTUALIZACJA:

Do tragedii doszło na terenie prywatnej posesji. Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna wraz z swoim synem wykonywał prace naprawcze przy mechanizmie podnoszenia skrzyni ładunkowej samochodu ciężarowego. Podczas gdy 65-latek znajdował sie pod skrzynią  ładunkową podpartą metalowymi rurami, przeznaczonymi fabrycznie do podnoszenia skrzyni, konstrukcja zawiodła i w następstwie skrzynia przygniotła mężczyznę. Na miejscu przeprowadzono szereg czynności z udziałem prokuratora, który polecił przeprowadzenie sekcji zwłok mężczyzny. 

Miejsce wydarzenia: