Sobota, 21 kwietnia 2018

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

PGG zapewnia: rydułtowska kopalnia nadal będzie istniała

15.07.2017 13:17 | 1 komentarz | mak

6,5 tys. ton wydobycia na dobę i zatudnienie na poziomie ok. 2 tys. pracowników po przeprowadzonej restrukturyzacji - tak rysuje się przyszłość rydułtowskiej kopalni.

PGG zapewnia: rydułtowska kopalnia nadal będzie istniała
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Polska Grupa Górnicza przeprowadziła specjalną akcję informacyjną dla pracowników Ruchu Rydułtowy, który należy do kopalni zespolonej ROW. Akcja informacyjna jest reakcją na pogłoski dotyczące tego, że przyszłość rydułtowskiej kopalni może być zagrożona.

A jak ma wyglądać przyszłość kopalni? Zarząd Polskiej Grupy Górniczej podtrzymał wcześniejsze deklaracje, że Ruch Rydułtowy będzie nadal funkcjonował w ramach kopalni zespolonej ROW. Wydobycie w ilości 6,5 tys. ton na dobę po wykonaniu połączenia będzie kierowane dołem kopalni na Ruch Marcel. Szyb Leon IV będzie nadal funkcjonował jako szyb zjazdowo-materiałowy do transportu pracowników oraz materiałów, a także jako główny szyb odwadniający dla kopalni ROW. Planowane zatrudnienie w Ruchu Rydułtowy po przeprowadzonej restrukturyzacji będzie kształtowało się na poziomie ok. 2 tys. pracowników. Ruch Rydułtowy posiada bogate złoże węgla gazowo-koksowego umożliwiające eksploatację jeszcze około 25 lat. Do SRK zostanie przekazana wydzielona część tj. Rydułtowy 1 obejmująca: zakład przeróbczy wraz z bocznicą kolejową oraz Szyb Leon III wraz z pozostałą infrastrukturą.

Akcję informacyjną poprzedziło spotkanie członków zarządu PGG z pracownikami oraz stroną społeczną kopalni ROW i Ruchu Rydułtowy.