Czwartek, 20 czerwca 2019

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Przebudują skrzyżowania, żeby było bezpieczniej

14.07.2017 19:00 | 0 komentarzy | art

Jeszcze w tym roku ma zostać zmodernizowane niebezpieczne skrzyżowanie ul. Wiejskiej z Boryńską oraz poprawiona geometria skrzyżowania Wiejskiej z Jastrzębską w Gogołowej.

Przebudują skrzyżowania, żeby było bezpieczniej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak informuje Urząd Gminy w Mszanie, dzięki trójstronnym negocjacjom przedstawicieli gminy Mszana i powiatu wodzisławskiego z zespoloną kopalnią Borynia - Zofiówka - Jastrzębie udało się uzyskać odszkodowanie z tytułu szkód górniczych na poprawę bezpieczeństwa ruchu na skrzyżowaniu drogi powiatowej (ul. Wiejskiej) z drogą gminną (ul. Boryńska) w Gogołowej poprzez korektę geometrii oraz skanalizowanie skrzyżowania a także wprowadzenie nowej organizacji ruchu. Zadanie będzie realizowane wspólnie z powiatem wodzisławskim.

Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu ogłosił już przetarg na to zadanie. Zakres prac przewiduje wykonanie nowej konstrukcji drogi i nawierzchni jezdni, przebudowę i budowę chodników, wykonanie wysp i zjazdów, umocnienie skarp rowu, przebudowę kanalizacji deszczowej wzdłuż ul. Wiejskiej i budowę kanalizacji deszczowej wzdłuż ul. Boryńskiej oraz przebudowę sieci elektroenergetycznej. Prace obejmą też drugie skrzyżowanie – Wiejskiej z Jastrzębską w kierunku na Szeroką. Zostanie tam poprawiona geometria poprzez zawężenie i wykonanie wysp rozdzielających, a także wykonana kanalizacja deszczowa. Zadanie ma zostać wykonane do końca bieżącego roku.

- Bardzo nas ucieszy realizacja tej inwestycji, o którą od dawna zabiegamy. Działaliśmy tak, aby zostało poprawione bezpieczeństwo i wygoda ruchu na dwóch skrzyżowaniach. Mieszkańcy i kierowcy od dawna skarżyli się na ilość wypadków i stłuczek w tym miejscu. Problemem był również brak chodników i brak drożnej kanalizacji deszczowej – mówi wójt Mszany, Mirosław Szymanek.

Wartość kosztorysowa inwestycji to ponad 2 mln złotych. Gmina zapłaci jedynie 49 tys. zł za oświetlenie. Dofinansowanie ze strony JSW jako odszkodowanie za szkody górnicze wyniesie ponad 1,4 mln złotych. Resztę kosztów pokryje powiat.

(art)