Niedziela, 22 lipca 2018

imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

RSS

Ruszy kolejny etap programu ograniczenia niskiej emisji

08.07.2017 06:30 | 0 komentarzy | ma.w

Radni Gminy Pietrowice Wielkie jednogłośnie przegłosowali uchwałę w sprawie zaciągnięcia pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarski Wodnej w Katowicach z przeznaczeniem na dofinansowanie zadania pod nazwą „Program Ograniczenia Niskiej Emisji dla Gminy Pietrowice Wielkie – V etap”. Wysokość zobowiązania osiągnie 100 tysięcy złotych. Termin spłaty ustalono do 31 grudnia 2021 roku.

Ruszy kolejny etap programu ograniczenia niskiej emisji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gmina Pietrowice Wielkie od 2010 roku realizuje na swoim terenie obszarowy program ograniczenia niskiej emisji skierowany do mieszkańców, którzy przeprowadzają termomodernizację w swoich budynkach jednorodzinnych. Przeprowadzenie go jest możliwe dzięki uzyskaniu środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Dotychczas, na I – IV etapy, gmina otrzymała pożyczkę w wysokości ponad 900 tysięcy złotych na 122 inwestycje, których zakres został przyjęty na podstawie deklaracji mieszkańców.

Konieczne jest uruchomienie kolejnych etapów programu, w ich ramach zaplanowano wykonanie zadań polegających m.in. na wymianie starych kotłów węglowych na nowe lub na pompę ciepła.

Realizację V etapu, na który składać będzie się 50 inwestycji, zaplanowano na lipiec- grudzień 2017 r. Na kolejne lata przewidziano tendencję wzrostową. W przyszłym roku ma zostać zrealizowanych 55 inwestycji, w 2019 r. 60, w 2020 r. – 70, a w 2021 r. o dziesięć więcej. Łącznie program obejmie około 315 inwestycji. (m)