środa, 24 kwietnia 2019

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

RSS

Gwiazdy TVN zachwycone Rybnikiem [ZDJĘCIA, KOMENTARZE]

14.06.2017 16:30 | 75 komentarzy | pm

Przez blisko tydzień (od 12 do 17 czerwca) w Rybniku kręcone są zdjęcia do najnowszego serialu TVN, pt. „Diagnoza”. 

Gwiazdy TVN zachwycone Rybnikiem [ZDJĘCIA, KOMENTARZE]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przez sześć dni ponad 80-osobowa ekipa realizuje w Rybniku sceny do serialu. Filmowcy pojawiają się głównie na terenie rybnickiego kampusu Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, gdzie realizowana jest większość scen. Na budynku uczelni zawisł napis „Specjalistyczny Szpital nr 4 w Rybniku”.

Przypomnijmy, że lokowanie produktu turystycznego Miasta Rybnika w serialu fabularnym emitowanym na antenie telewizji ogólnodostępnej – to nowy pomysł Urzędu Miasta na promocję. W połowie marca rozstrzygnięto przetarg na tzw. city placement. Ofertę złożyła telewizja TVN, która też zaproponowała tematykę – serial medyczny z gatunku procedural (wokół głównych bohaterów w każdym odcinku pokazywany jest osobny przypadek medyczny), którego akcja będzie rozgrywać się właśnie w Rybniku. W całej serii serialu pt. „Diagnoza” pojawią się ujęcia z miasta, a także padać będzie jego nazwa. W serialu zagra wielu znanych aktorów, w rolach głównych zobaczymy Maję Ostaszewską, Macieja Zakościelnego i Adama Woronowicza oraz Magdalenę Popławską, Michała Czerneckiego, Beatę Ścibakównę, Sonię Bohosiewicz, Annę Smołowik i Antoniego Królikowskiego. Emisja odbędzie się jesienią w najlepszym czasie antenowym. Za promocję miasta w serialu Rybnik zapłaci stacji 369 tys. złotych.

We wtorek, 13 czerwca o godz. 12:00 przy kampusie UE Katowice w Rybniku odbyła się konferencja prasową, podczas której zapytaliśmy gwiazdy o role w serialu, a także jak podoba im się Rybnik. Wcześniej prezydent Rybnika Piotr Kuczera wręczył gwiazdą upominki w postaci zdjęć. Panie otrzymały panoramę Rybnika, ponowie zdjęcia Zalewu Rybnickiego i żużlowców.