Czwartek, 4 czerwca 2020

imieniny: Franciszka, Karola, Gościmiła

RSS

Kultura

Around The Rock – duża dawka rockowych wspomnień w Czerwionce-Leszczynach

10.06.2017 11:30 | 2 komentarze | (q)

Proletaryat, Kult, Jelonek i Big Cyc zabrali w muzyczną wyprawę na spotkanie z największymi swoimi przebojami rozbawioną publikę. Potężna dawka najlepszej, polskiej rockowej muzyki i atmosfera rodem z największych muzycznych festiwali - tak w skrócie można opisać pierwszy dzień Around the Rock - Festiwalu Muzyki Niemechanicznej w Czerwionce-Leszczynach.

Around The Rock – duża dawka rockowych wspomnień w Czerwionce-Leszczynach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Muzyka ponadczasowa znana każdemu bez względu na wiek – kultowe zespoły i ich utwory, wielopokoleniowa publiczność. Nie brakowało wspomnień, a każdy mógł pośpiewać razem z Kazikiem czy Skibą swoje ulubione piosenki.

Pełny przekrój swojej twórczości zaprezentował funkcjonujący na polskiej scenie muzycznej od niespełna 30 lat, zespół Big Cyc. Kolorowi charyzmatyczni muzycy zapewnili uczestnikom swojego występu niezłą zabawę, pełną energii i chwytliwych tekstów w rytmie „pogo”. Pełne ręce roboty miały służby ochroniarskie co chwilę przejmując niesionych przez publikę fanów dobrej zabawy.

Kawał dobrej muzyki i niezły kawałek historii zaaplikował rozgrzanej do czerwoności po występnie niesamowitego Jelelonka publiczności zespół KULT. „Baranek”, „Celina”, „Berlin”, „Brooklińska rada Żydów” czy „Gdy nie ma dzieci w domu” to tylko wycinek tego co zaprezentował ten legendarny zespół w Czerwionce-Leszczynach.

Na zakończenie wieczoru na scenie wystąpił założony w 1987 roku w Pabianicach punk rockowy Proletaryat.

Kto w piątkowy wieczór nie mógł uczestniczyć w Festiwalu ma czego żałować. Wszystkich którzy mogą i chcą zapraszam na drugi dzień Around The Rock. Dziś na scenie między innymi: Sex Bomba, Strachy na Lachy, Acid Drinkers i Vavamuffin.

Maciej Kanik | nowiny.pl